Błękitni Stargard nie atakowali tak źle od lat. Czekają na...

  Błękitni Stargard nie atakowali tak źle od lat. Czekają na ratunek

  (sz)

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Błękitni Stargard nie atakowali tak źle od lat. Czekają na ratunek

  ©Tadeusz Surma

  Drużyna ze Stargardu zdobyła dziewięć goli w 12 kolejkach. Tak źle nie wyglądała w ofensywie od lat.
  Błękitni Stargard nie atakowali tak źle od lat. Czekają na ratunek

  ©Tadeusz Surma

  Sam początek sezonu był obiecujący. Błękitni Stargard strzelili siedem goli MKP Szczecinek, dwa GKS Bełchatów i jednego Drutex-Bytovii. Impas rozpoczął się wraz z nadejściem sierpnia i trwa ponad dwa miesiące. Aktualnie Błękitni zdobywają średnio mniej niż gola na mecz.

  W weekend stargardzianie przegrali 1:2 z przedostatnim w tabeli Rozwojem Katowice.

  - W ofensywie gramy zbyt nerwowo. Brakuje prostopadłych podań, wymian piłki na jeden kontakt.
  W pierwszej połowie postawiłem w środku pola na młodego Patryka Włókę, który nie udźwignął ciężaru. Brakuje nam w drugiej linii takich piłkarzy jak Bartosz Flis czy Piotr Wojtasiak - opowiada Krzysztof Kapuściński, trener Błękitnych.

  Flis przeniósł się latem z Błękitnych do Stilonu Gorzów, a Wojtasiak nie gra z powodu kontuzji od 29 lipca. Jest nadzieja, że niebawem wróci do jedenastki Kapuścińskiego. Wychowanek Chemika Police ma ratować ofensywę Błękitnych.

  - Nie mogę się doczekać tego powrotu. Może stanie się to już w następnym meczu. Wojtasiak jest w stanie poprowadzić naszą grę - gwarantuje szkoleniowiec.

  Dotychczas najlepszym strzelcem Błękitnych jest młodzieżowiec Mateusz Węsierski. W meczach pucharowych i ligowych trafił do bramki przeciwnika cztery razy. Przy okazji zdążył uzbierać osiem żółtych kartek i w następnym spotkaniu z Legionovią Legionowo czeka go już druga pauza.

  - Pojedziemy do Legionowa osłabieni. Węsierski jest silnym chłopem, którego rywale poniewierają, a sędziowie na to nie reagują. To młody piłkarz, denerwuje się i mocno to przeżywa. Musi nad sobą jeszcze dużo pracować i nie ma prawa zachowywać się tak, że dostaje drugą żółtą kartkę po meczu i w taki sposób osłabia drużynę - podkreśla Kapuściński.

  Dublerem Węsierskiego mógłby być Radosław Wiśniewski, tyle że wciąż potrzebuje czasu, żeby dojść do siebie po długiej rehabilitacji.

  - Wiem, że strzelił cztery gole w rezerwach, ale to inne realia. Obserwuję go podczas treningów i gdybym miał pewność, że jest gotowy na sto procent, nie wahałbym się i go wystawił. Badania pokazały jednak, że jego prawa noga ma tylko 50 procent tej siły co lewa - tłumaczy Kapuściński.

  W 2013 roku Błękitni strzelili 20 goli w 12 kolejkach. Praktycznie co roku widać w ich ofensywie regres aż do tego sezonu, w którym po raz pierwszy stargardzianie mają na liczniku mniej niż dziesięć bramek.

  - Mam nadzieję, że sumiennie popracujemy w tym tygodniu nad skutecznością. Nie jest tak, że brakuje nam umiejętności. Potrzeba trochę więcej jakości w atakach, odrobiny szczęścia i po naszych strzałach, których oddajemy sporo, piłka zacznie wpadać do bramki - zapewnia pomocnik Patryk Skórecki.

  - Nie skreślajcie nas jeszcze. Jesteśmy w stanie wygrać trzy mecze z rzędu i doskoczyć blisko czołówki. To nie jest dla nas misja niemożliwa - dodaje.

  Czytaj także

   Komentarze

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   GS24 poleca:

   Wideo