Pogoń '04 - Gwiazda 6:3. Świecili tylko Portowcy

Sebastian Szczytkowski
Mateusz Jakubiak strzelił rudzianom efektownego gola
Mateusz Jakubiak strzelił rudzianom efektownego gola Sebastian Wołosz
Futsaliści Pogoni '04 Szczecin kontrolowali sytuację od początku do końca meczu z Gwiazdą Ruda Śląska i wygrali 6:3.

Pogoń '04 Szczecin - Gwiazda Ruda Śląska 6:3 (3:0)
Bramki:
Jonczyk 2 (6, 25), Kubik 2 (12, 14), Jakubiak (35), Jurczak (37) – Działach (23), Kot (33), Drozd (40)
Pogoń '04: Lasik - Bugański, Solecki, Jakubiak, Jonczyk, Tubacki, Gepert, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Shamotii.

Pierwsza połowa była popisem dwóch z trzech futsalistów Pogoni '04 Szczecin, którzy dostali powołanie na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski. Adam Jonczyk strzelił gola, a przy następnych dwóch asystował. Egzekutorem w tych sytuacjach był kapitan szczecinian Michał Kubik.

Gwiazda Ruda Śląska głównie statystowała na boisku. Przez 20 minut odgryzła się dwa, może trzy razy, ale nie na tyle groźnie, by zaskoczyć Lasika - jednego z najlepszych bramkarzy w lidze.

Zadaniem na przerwę było utrzymanie koncentracji i mobilizacji. Trwała ponad 20 minut, bowiem kibicom zaprezentowała się "trawiasta" Pogoń. Nie do końca się to udało, bowiem Gwiazda zdobyła gola po strzale Działacha.

Z czasem wszystko wróciło do normy, a szczecinianie dopisali sobie komplet punktów za zwycięstwo 6:3. Na listę strzelców dopisali się Jurczak i Jakubiak. Szczególnie efektowna była bramka tego ostatniego zdobyta głową z linii autowej.

Komplet punktów pozostał w Szczecinie i bezpośrednio po meczu "zero-czwórka" została wiceliderem.