Najlepszy, sparingowy wynik Błękitnych Stargard

Sebastian Szczytkowski
Michał Magnuski otworzył wynik sparingu ze Stilonem Gorzów Wielkopolski
Michał Magnuski otworzył wynik sparingu ze Stilonem Gorzów Wielkopolski Tadeusz Surma
Rośnie forma strzelecka piłkarzy Błękitnych Stargard. W sparingu pokonali 5:0 Stilon Gorzów Wielkopolski.

Już w 3. minucie Michał Magnuski dał Błękitnym Stargard prowadzenie i od tego momentu grało im się łatwiej. Przed przerwą drogę do bramki Stilonu Gorzów Wielkopolski znalazł jeszcze Patryk Bednarski i zrobiło się 2:0.

Najlepszym strzelcem sparingu był Bartłomiej Zdunek, autor dubletu w drugiej połowie. Wynik ustalił na 5:0 powracający do gry Piotr Wojtasiak, który długo rehabilitował się po kontuzji.

Do postawy Błękitnych Stargard w poprzednich sparingach można było mieć zastrzeżenia. Okazałe zwycięstwo z trzecioligowcem jest sygnałem, że rośnie forma strzelecka podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego. Tak wysoko jeszcze w okresie przygotowań nie zwyciężyli.

W innym, sobotnim sparingu Świt Skolwin przegrał 1:2 z Kotwicą Kołobrzeg. Jedynego gola dla ekipy z północy Szczecina zdobył Marcin Krystek. Świt zakończył zarazem zgrupowanie w Międzyzdrojach.

Błękitni Stargard - Stilon Gorzów Wielkopolski 5:0 (2:0)