Błękitni Stargard pokonali beniaminka ekstraklasy w Pucharze Polski!

Gola na 2:1 strzelił Wojciech Fadecki (z piłką).
Gola na 2:1 strzelił Wojciech Fadecki (z piłką). Tadeusz Surma
Stargardzki drugoligowiec w pierwszej rundzie Pucharu Polski wygrał dzisiaj z Termalicą Nieciecza 2:1. W drugiej rundzie zagra z innym beniaminkiem ekstraklasy, Zagłębiem Lubin.

Błękitni w poprzednim sezonie robili furorę w Pucharze Polski, pokonali między innymi dwukrotnie Cracovię Kraków i raz Lecha Poznań, a odpadli dopiero po dogrywce w półfinale właśnie z Lechem. W nowym sezonie stargardzki drugoligowiec znowu jest groźny dla zespołów z najwyższej ligi.

W dzisiejszym spotkaniu w Stargardzie rywalem Błękitnych był beniaminek ekstraklasy Termalica Nieciecza. To goście wprawdzie pierwsi zdobyli gola, ale gospodarze jeszcze w pierwszej połowie wyrównali i wyszli na prowadzenie. Gole strzelili Radosław Wiśniewski i Wojciech Fadecki. Błękitni w tej części, grając z wiatrem, stworzyli sobie więcej bramkowych sytuacji, ale goli więcej nie było.

W drugiej połowie także już nie padły. Termalica próbowała atakować, ale obrońcy i bramkarz Błękitnych nie popełnili błędów w swoim polu karny i dobrze interweniowali po dośrodkowaniach przyjezdnych. W 72 minucie Błękitni mogli podwyższyć prowadzenie. Robert Gajda był sam na sam z bramkarzem gości, minął go, ale nie zdołał oddać strzału do pustej bramki, bo wpadł na niego goniący go obrońca. Sędzia nie wskazał na jedenastkę.

W końcówce spotkania piłkarze beniaminka ekstraklasy posyłali długie dośrodkowania w pole karne gospodarzy, ale bez rezultatu. Błękitni mogli kilka razy skontrować, ale brakowało celnego podania. Stargardzki drugoligowiec wygrał 2:1 i awansował do drugiej rundy Pucharu Polski. W niej zagra z Zagłębiem Lubin, kolejnym beniaminkiem ekstraklasy.

A dzisiejszą wygraną Błękitnych oglądał między innymi trener Pogoni Szczecin Czesław Michniewicz. Jeśli stargardzianie wygrają z Zagłębiem, a Pogoń pokona Jagiellonię Białystok to później oba zespoły z naszego regionu zagrają ze sobą w Pucharze Polski.

Błękitni Stargard - Termalica Nieciecza 2:1 (2:1)

Bramki: Wiśniewski (23), Fadecki (34) - Chomiuk (18).

Błękitni: Ufnal , Wawszczyk, Liśkiewicz, Pustelnik, Siwek, Gutowski, Baranowski, Flis, Wiśniewski (69 Wojtasiak), Fadecki (84 Więcek) ,Magnuski (61 Gajda).

Termalica: Olszewski - Chomiuk, Abramowicz, Sołdecki, Jarecki, Babiarz, Wróbel, Kogut (46 Pleva), Foszmańczyk, Kupczak, Paluchowski (64 Drozdowicz).