Niższe ligi piłkarskie. W walce o awans prawie wszystko rozstrzygnięte [ZDJĘCIA]

lis, as
Jeziorak Szczecin pokonał na swoim boisku Regę Trzebiatów.
Jeziorak Szczecin pokonał na swoim boisku Regę Trzebiatów. Sebastian Wołosz
W IV lidze piłkarskiej Bałtyk Koszalin już pewny awansu, ale... nikt nie chce go gonić. Podobnie w V lidze - Chemik Police jest już pewny, a drugim do awansu pewnie Błękitni II Stargard.

Mecz między Gryfem Kamień Pomorski a Morzyckiem Moryń został rozegrany wyjątkowo w piątek z uwagi na odbywający w ten weekend polsko-niemiecki turniej Baltic Cup. Oba zespoły już na starcie zapewniły gole i sporo emocji. Mikołaj Karbowiak w 7. minucie wykorzystał sytuację sam na sam i gospodarze objęli prowadzenie. Wicelider odpowiedział trafieniem chwilę później. Na kolejne bramki kibice czekali do ostatniego kwadransa. Wówczas to goście po raz pierwszy wyszli na prowadzenie, ale radość znów nie trwała długo. Kacper Wittbrodt, wprowadzony po przerwie, wyrównał kilka minut później i ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami. Wszystko wskazuje na to, że Morzycko utrzyma drugie miejsce na koniec sezonu, a Gryf bezpiecznie plasuje się w środku tabeli.

Gryf Kamień Pomorski - Morzycko Moryń 2:2 (1:1)
Bramki: Karbowiak (7), Wittbrodt (79) - Baran (9), Chrzanowski (75).
Gryf: Benedyczak - Smerdel (61 Wittbrodt), Kacperek (89 Wróbel), Chodorowski, Karczmarski, Koronkowski, Bogusz (75 Dańczak), Karbowiak, Kłoda, Szczęsny (18 A. Wanagiel), Pflantz.
Morzycko: Bigos - Stasiak, Nagaj, Baran, Gejdyk, Sobinek, Blasius, Pohorecki, Klakla, Andrzejewski, Chrzanowski.

Aż pięć zespołów ma realne szanse na zajęcie ostatniego miejsca na podium. Walczą o to m.in. Vineta Wolin i MKP Szczecinek. Spotkanie między tymi drużynami zostało rozegrane w Szczecinku, ale gospodarzem byli wolinianie. Do przerwy kibice nie zobaczyli goli, ale po zmianie stron emocji nie brakowało. MKP objęło prowadzenie, ale po niespełna 10 minutach wyrównał Sebastian Prokopowicz. Obie drużyny miały swoje okazje i wydawało się, że remis będzie sprawiedliwym wynikiem. Tymczasem gracze ze Szczecinka w doliczonym czasie gry wyprowadzili kontrę, pogubiła się obrona Vinety, a Marcin Kaszczyc dał zwycięstwo MKP.

Vineta Wolin - MKP Szczecinek 1:2 (0:0)
Bramki: Prokopowicz (65) - Szymański (56), Kaszczyc (90+2).
Vineta: Gajdemski - Tolstiak (76 Czuryszkiewicz), Wydmuszek, Kostka, Tarka, Niewiada, Nagórski, Gorbovskiy (55 Chlibyk), Wach (63 Janczak), Wierzchowski, Skorb (46 Prokopowicz).

Cudu nie było - Osadnik Myślibórz przegrał 0:4 z Olimpem Gościno i został pierwszym spadkowiczem obecnego sezonu. Myśliborzanie, nie zawsze w pełnym składzie, walczyli do końca, ale brakowało argumentów. Do końca rozgrywek pozostało zespołowi sześć spotkań i tylko walka o honor. Rok temu Osadnik także skończył sezon w strefie spadkowej, ale zajął miejsce Arkadii Malechowo i ostatecznie pozostał w IV lidze.

Olimp Gościno - Osadnik Myślibórz 4:0 (1:0)
Bramki: Skowyra (27), Romańczyk 2 (65, 87), Zalewski (90+1).
Osadnik: Piorun - Wekwerth, Dudek, Rybak (30 Czarkowski), Kowalczyk, Kwapis, Łatwiński, Okuniewski, Korzeniewicz, Górny (76 Słomian), Paszkiewicz.

Przez długi czas Sparta Węgorzyno utrzymywała się na powierzchni, ale ten etap dobiegł końca. Olimp wygrał z Osadnikiem i w ten sposób Sparta wylądowała w strefie spadkowej. Gracze z Węgorzyna zaliczyli trzecią porażkę z rzędu. Tym razem lepsza okazała się Kluczevia Stargard ze świetnym Sebastianem Inczewskim w składzie. Stargardzianie wiosną punktują regularnie, wygrali ze Spartą 4:2 i dzięki temu znaleźli się na podium.

Sparta Węgorzyno - Kluczevia Stargard 2:4 (2:1)
Bramki: Kiernicki (2), Bidny (36 - gol samobójczy) - Inczewski (29), Downar (62), Owedyk (77), Szczygielski (90+3).
Sparta: Pietrzak - Bidny, Kozłowski, Kupczyński, Pacelt, Dzierbicki (74 Żuk), Owedyk, Radziejewski, Witkowski (78 Jabłonowski), Kamiński, Kiernicki.
Kluczevia: Bednarski - Bartoszyński (78 Szczygielski), Kościukiewicz, Bartłomiejczyk, Kowalczyk, Nowicki, Downar (65 Groński), R. Surma, P. Surma (74 Wolski), Królak (67 Magnuski), Inczewski.

Leśnik Manowo - Ina Goleniów 0:0
Ina: Henger - Łukasiak, Soska, Paszkowski, P. Kominek, Lubośny (69 Stosio), Mojsiewicz, Tomaszewicz (75 F. Kominek), Żabicki (72 Winogrodzki), Banachewicz, Szymfeld (83 Królik).

Rasel Dygowo - Bałtyk Koszalin 2:1 (0:1)
Bramki: Niemierzycki (49), Wiśniewski (75) - Krauze (25).

Hutnik Szczecin - Iskra 1:0 (0:0)
Bramka: M. Czapliński (93)
Hutnik: Dąbrowski - O. Czapliński (80. Zukierski), Miązek, Lis, M. Czapliński, Rdzeń (71. Prokopiak), Grzesło (54. Pirkoś), Żelazowski (66. Kukla), Gniotek, Marcyniuk, Gołębiowski.

Jeziorak Załom - Rega Trzebiatów 4:1 (2:0)

Sokół Karlino - Gryf Polanów 0:2

V liga (liga okręgowa)
Wyniki 26. kolejki: Stal – Biali 0:1, Wybrzeże – Błękit 2:5, Ogniwo – Chemik 1:8, Flota – Mierzynianka 2:1, Wicher – Dąb 3:5, Arkonia – Zorza 1:1, Piast – Błękitni II 1:7, Iskra – Odra 2:2.
Prowadzi Chemik (pewny awans), drugie miejsce Błękitni II z przewagą 9 punktów nad Flotą.

VI liga północna (klasa okręgowa)
Wyniki 26. kolejki: Mewa – Masovia 7:2, Orzeł – Światowid 0:3, Odrzanka – KP 0:0, Polonia – Iskierka 3:2, Sparta – Sarmata 3:2, Jantar – Ehrle 1:3, Promień – Pomorzanin 3:4, Błękitni – Ina 4:3.

Iskierka i Światowid raczej pewne awansu.

VI liga południowa (klasa okręgowa)Wyniki 26. kolejki: Kłos – CRS 0:1, Sokół – Orkan 3:1, Drawa – Sęp 4:0, Polonia – Orzeł 2:3, Czcibor – Unia 1:3, Czarni – Zieloni 2:3, Piast – Gavia 1:1, Myśla – Klon 0:0.

Sokół prowadzi z 8 punktami przewagi nad Gavią. W grze o awans jeszcze Drawa, Czcibor, Kłos, Sęp, Orkan i Unia.