Wilki Morskie - Polfarmex Kutno 69:64. Udany rewanż Watahy

Anna Pasztor
Russell Robinson zdobył dla Wilków 11 punktów. Zanotował też cztery asysty.
Russell Robinson zdobył dla Wilków 11 punktów. Zanotował też cztery asysty. Andrzej Szkocki
Po słabej pierwszej kwarcie Wilki wróciły do gry i wygrały z Polfarmeksem Kutno 69:64. Kolejny krok ku play off wykonany.

Wilki Morskie Szczecin - Polfarmex Kutno 69:64 (13:20, 18:13, 18:18, 20:13)
Wilki: Gaines 12, Robinson 11, Aiken 10, Majewski 10, Brown 8, Kikowski 6, Nowakowski 5, Leończyk 4, Nikolić 3.

Wilki w pierwszych minutach miały problemy ze skonstruowaniem ataku, goście bowiem skutecznie bronili w strefie podkoszowej. Rywale również nie zachwycali w ofensywie, ale cztery udane akcje pozwoliły im prowadzić 10:0. Pierwsze punkty dla Wilków rzucił Frank Gaines, co było dla zespołu sygnałem do odrabiania strat.

Aktywność w obronie Russella Robinsona czy Gainesa dały gospodarzom możliwość wyprowadzania kontrataków, trójka Łukasza Majewskiego pozwoliła zbliżyć się na cztery punkty, a indywidualna akcja Brandona Browna doprowadziła do remisu po 26. Gdy tylko Wilki topiły przewagę, to przyjezdni korzystali ze swojej tajnej broni, czyli skuteczności w rzutach zza łuku. Do przerwy szczecinianie przegrywali dwoma oczkami.

Po przerwie gospodarze poprawili defensywę i zdobywanie punktów nie przychodziło gościom już tak łatwo. Ciągle to Wilki goniły wynik, ale nie pozwoliły rywalom odskoczyć na więcej niż pięć punktów. W ostatniej kwarcie gra toczyła się kosz za kosz, ale to Wilki po raz kolejny lepiej rozegrały końcówkę i zwyciężyły.

W drugiej połowie przypomniał o sobie C.J. Aiken, który nie tylko efektownie pakował piłkę do kosza, ale i w ważnych momentach grał skutecznie w obronie. W ostatnich minutach skończył dwie akcje i rzucił punkty na miarę zwycięstwa.

Gospodarze mieli problem ze skutecznością w rzutach za trzy punkty, trafili tylko 3 z 18 rzutów. Najskuteczniejszym graczem w zespole rywali był Bartłomiej Wołoszyn (18 punktów).

Wilki zajmują dziewiąte miejsce w tabeli, a w następnej kolejce podejmą Śląsk Wrocław.