Spójnia Stargard bliżej utrzymania w I lidze koszykarzy

Stargardzki zespół miał po spotkaniu z SKK Siedlce powody do radości. Wygrał i awansował na dziesiąte miejsce w tabeli. Tadeusz Surma
Stargardzki zespół wygrał na swoim terenie z SKK Siedlce 81:76. To drugie z kolei zwycięstwo Spójni.

Spójnia Stargard cały czas musi walczyć o miejsce w czołowej dziesiątce, co pozwoli uniknąć play out i gwarantuje utrzymanie w I lidze. W 27 kolejce spotkań grała w sobotę u siebie z SKK Siedlce, który też walczy o dziesiątkę.

W pierwszej kwarcie Spójnia została rozbita przez rywali. Goście wygrywali 5:0 i 12:1. W tej kwarcie stargardzianom nie udało się już powalczyć, ale zdobyli jeszcze 11 punktów. W drugiej kwarcie to SKK był tłem dla Spójni. Stargardzianie łatwo punktowali i notowali też sporo przechwytów. Spójnia wygrała drugą kwartę 30:10 i wyszła na siedmiopunktowe prowadzenie.

W drugiej połowie gra była wyrównana, choć Spójnia potrafiła odskoczyć na dziesięć punktów. Rywale jednak nie rezygnowali i zmniejszali dystans. Wynik rozstrzygnął się w końcówce spotkania. W 36 minucie Spójnia wygrywała tylko 72:69. W ważnym momencie meczu dwie trójki trafił Damian Pieloch i stargardzianie znowu nieco odskoczyli. W ostatnich akcjach Łukasz Pacocha wykorzystał jednego osobistego, a Bartłomiej Wróblewski dwa i Spójnia mogła świętować drugie z kolei ligowe zwycięstwo.

Spójnia Stargard - SKK Siedlce 81:76 (12:25, 30:10, 22:22, 17:19)

Spójnia : Pieloch 20 (cztery razy za 3 pkt), Pacocha 16 (1), Pytyś 14, Bodych 8, Koziorowicz 8, Wróblewski 8 (2), Pabian 7 (1), Bigus, Jankowski.