Trzy złota, srebro i dwa brązy w Toruniu. Hermes najlepszy

Chód na 3000 m wygrała Agata Piekarz, która na mecie wyprzedziła Marcelinę Osińską. www.mks-hermes.pl
Kilkuset sportowców z ponad 200 klubów wzięło udział w Mistrzostwach Polski do lat 18 i 20 w Toruniu.

Najnowocześniejszy obiekt lekkoatletyczny w Polsce ponownie ugościł uczestników halowej rywalizacji o medale. Na starcie były również zespoły z Pomorza Zachodniego, a pod względem medalowym najlepiej wypadł Hermes Gryfino.

W kategorii do 18 lat mieliśmy dwie złote medalistki. Oliwia Sarnecka z MKL Szczecin, która 1000 m pokonała w czasie 2:54,06 i to jest jej nowy rekord życiowy. Na tym samym dystansie piąta była Julita Maniecka z Hanzy Goleniów.

Medalowy był też chód na 3000 m. Tu najlepsze były gryfinianki z Hermesu. Wygrała Agata Piekarz, która na mecie wyprzedziła Marcelinę Osińską.

W skoku wzwyż szósta była Urszula Szczuko (Kusy Szczecin), w biegu na 60 m Mikołaj Zalewski (MKL) został zdyskwalifikowany w finale, w biegu na 1000 m szósty był Paweł Gadomski (Hermes), a w pchnięciu kulą piąty Mateusz Gładkowski (MKL).

W kategorii do lat 20 także były trzy medale. Aleksandra Kwiecień (Hermes) była najlepsza w trójskoku, jej koleżanka klubowa Weronika Stefaniuk zajęła trzecie miejsce w skoku wzwyż, podobnie jak Kacper Nicpoń (MKL) w chodzie na 5000 m.

Poza podium: 4. miejsce Dominiki Łykowskiej (MKL) na 60 m, Mileny Sadowskiej (Pomorze Stargard) na 3000 m, Michaliny Zembik (Hermes) w chodzie na 3000 m oraz Aleksandra Tomczaka (OSOT) w skoku o tyczce. Piąty w biegu na 1500 m był Michał Groberski (MKL).