Ależ emocje! Pogoń '04 remisuje, ale dalej jest niepokonana we własnej hali

Anna Pasztor
Marek Bugański (z prawej) uratował punkt Pogoni '04 w ostatniej akcji meczu.
Marek Bugański (z prawej) uratował punkt Pogoni '04 w ostatniej akcji meczu. Andrzej Szkocki
Pogoń '04 Szczecin zremisowała z FC Toruń 2:2. Ryzyko w postaci wycofania bramkarza opłaciło się gospodarzom. Gola równo z końcową syreną strzelił Marek Bugański.

Najładniejszą akcję w pierwszej połowie Pogoń '04 przeprowadziła w 14. minucie. Rozpoczął Michał Kubik, podając do Adama Jonczyka, a ten odegrał do Oleksandra Shamotija. Bramka nie padła, bo na posterunku był bramkarz torunian, Nicolae Neagu. Ukrainiec i mołdawski golkiper pechowo się jednak zderzyli i zawodnik Pogoni na noszach został zabrany do karetki. Szczecinianie stracili na moment koncentrację, za co skarcił ich Marcin Mikołajewicz, dając gościom prowadzenie 1:0. Ten sam zawodnik dziesięć minut później podwyższył na 2:0.

Po zmianie stron Toruń kontynuował dobrą grę w defensywie, co sprawiało gospodarzom problemy ze skonstruowaniem ataku pozycyjnego. Gola kontaktowego za sprawą Adama Jonczyka Portowcy zdobyli dopiero, grając w przewadze. A równo z końcową syreną jeden punkt Pogoni uratował Marek Bugański. Szczecinianie są teraz na trzecim miejscu w tabeli.

W następnej kolejce Portowcy zagrają na wyjeździe z AZS UŚ Katowice i będzie to ostatni mecz w pierwszej rundzie tego sezonu.

Pogoń '04 Szczecin - FC Toruń 2:2 (0:1)
Bramki: Jonczyk (37), Buganski (40) - Mikołajewicz 2 (16, 27)
Pogoń '04: Lasik - Kubik, Jakubiak, Maćkiewicz, Jurczak, Lasik, Shamotii, Bugański, Tubacki.