Spójnia Stargard wygrała w Siedlcach

Bartłomiej Wróblewski rzucił 11 punktów.
W dwunastej serii spotkań I ligi koszykarzy Spójnia Stargard wygrała na wyjeździe z SKK Siedlce 73:71.

W dzisiejszym meczu w Siedlcach Spójnia zagrała bez Arkadiusza Soczewskiego i Rafała Bigusa, którzy od jakiegoś czasu są kontuzjowani oraz bez Damiana Pielocha, który w ostatnich dniach doznał urazu. Stargardzki zespół pozwolił gospodarzom na rzucenie 27 punktów w pierwszej kwarcie. Po dziesięciu minutach przegrywał 18:27 i musiał gonić wynik. W drugiej kwarcie to jednak dalej SKK grał skuteczniej i powiększył przewagę do czternastu punktów.

W trzeciej kwarcie moc pokazali goście. W Spójni punktowali Karol Pytyś, Bartłomiej Wróblewski, Łukasz Pacocha i Maciej Raczyński. Gospodarze już nie byli tak skuteczni i po trzydziestu minutach ich przewaga wynosiła już tylko cztery punkty. W czwartej kwarcie Spójnia dalej grała dobrze i po akcjach Pacochy i Huberta Pabiana wyszła na prowadzenie. W końcówce spotkania osobiste wykorzystywali Pacocha i Raczyński. W ostatniej akcji SKK mógł doprowadzić do dogrywki, ale spudłował. Spójnia wygrała 73:71.

SKK Siedlce - Spójnia Stargard 71:73 (27:18, 18:13, 11:23, 15:19)

Spójnia: Pacocha 33 (cztery razy za 3 pkt), Wróblewski 11 (3), Raczyński 8, Bodych 7, Pytyś 7, Pabian 5 (1), Koziorowicz 2, Berdzik.