Sofia Ennaoui mistrzynią Europy w biegach przełajowych

- Nareszcie zostałam MISTRZYNIĄ EUROPY!!!- napisała szczęśliwa zawodniczka w mediach społecznościowych. profil zawodniczki na Instagramie
Zawodniczka MKL Szczecin mocnym akcentem zakończyła bardzo udany dla niej 2016 rok.

21-letnia biegaczka pochodząca z Lipian od marca reprezentuje barwy MKL Szczecin. W tym roku m.in. wystąpiła na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie w finale rywalizacji na 1500 m zajęła 10. miejsce.

W czasie gdy pozostali lekkoatleci dopiero powoli zaczynają przygotowania do kolejnego sezonu Ennaoui osiągnęła jeden z największych sukcesów w swojej karierze. We włoskiej miejscowości Chia na Sardynii wywalczyła tytuł mistrzyni Europy do lat 23 w biegach przełajowych.

Polka na dystansie liczącym ok. 6 km miała czas 19.21. Na mecie wyprzedziła Niemkę Annę Gehring (19.24) oraz Brytyjkę Alice Wright (19.42). Kolejna z biało-czerwonych Katarzyna Rutkowska była piąta (19.49).