Porażka SPR Pogoni Szczecin na zakończenie sezonu

Meczem z GTPR pracę w SPR Pogoni zakończyła trenerka Ljiljana Marković.
Meczem z GTPR pracę w SPR Pogoni zakończyła trenerka Ljiljana Marković. Andrzej Szkocki/Polska Press
SPR Pogoń Szczecin przegrała z GTPR w Gdyni 27:32. Już wcześniej było jasne, że szczecinianki zajmą 6. miejsce w tabeli, a rywalki będą pozycję wyżej.

Przed startem walki w grupie mistrzowskiej oba zespoły miały realne szanse na medal, ale szybko się okazało, że potencjał drużyn nie jest na tyle duży, bo o podium skutecznie powalczyć. Pogoń przegrywała mecz za meczem, okopała się na 6. pozycji i gdyby nie środowa wygrana w Lublinie – można by mówić o klęsce.

W Gdyni sukcesu zabrakło. Miejscowe były bardziej zmobilizowane i wypoczęte. Od początku zaatakowały i szybko odskoczyły. Pogoń zaczęła się rozkręcać, zmniejszyła stratę do 2 bramek, ale na przerwę różnica znów była większa.

Wydawało się, że GTPR kontroluje spotkanie, ale po kwadransie II połowy nastąpił kolejny zryw szczecinianek. Bramkę rzuciła Agata Cebula, trzy dołożyła Natalia Nosek i zrobiło się tylko 25:24 (52. minuta). Niestety – mistrz Polski z poprzedniego sezonu potrafił właściwie zareagować. Przetrzymał kryzys, w trzy minuty rzucił cztery bramki z rzędu i było jasne, że wygra.

GTPR Gdynia - SPR Pogoń Szczecin 32:27 (17:13)
SPR Pogoń: Krupa, Zimny - Zawistowska 6, Koprowska 5, Nosek 5, Bancilon 4, Kochaniak 3, Cebula 1, Królikowska 1, Gadzina 1, Urbańska 1, Marcikowa, Noga, Senderkiewicz, Janas.