Faworytki z Pogoni nie zawiodły [ZDJĘCIA]

Aleksander Stanuch
SPR Pogoń Szczecin wygrała 28:23 z KPR Gminy Kobierzyce i awansowała na 5. miejsce w tabeli Superligi piłkarek ręcznych.

Szczypiornistki ze Szczecina w poprzedniej kolejce męczyły się z beniaminkiem z Kielc, który wciąż pozostaje jedyną drużyną bez punktów, ale ostatecznie wygrały tamto spotkanie doświadczeniem. Natomiast w tej serii gier w hali przy ul. Twardowskiego zjawiły się zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce, które mają wyraźne problemy przeciwko Pogoni i w poprzednim sezonie dwukrotnie przegrały wysoko. Zawodniczki trenera Adriana Struzika były zdecydowanymi faworytkami i musiały ten mecz wygrać, aby kontynuować marsz w górę tabeli.

Presja nie spętała nóg gospodyniom, choć początek meczu był nerwowy. Pierwszego gola zdobyły przyjezdne, ale dopiero w 3. minucie meczu. Kibice ze Szczecina na pierwsze prowadzenie swojej drużyny czekali aż do 10. minuty. Przyjezdne nie odpuszczały, ale po stronie gospodyń sprawy w swoje ręce wzięła Natalia Nosek. Rozgrywająca Pogoni przed przerwą rzuciła trzy bramki z rzędu i granatowo-bordowe prowadziły 14:12 po pierwszej połowie.

Nosek razem z Agatą Cebulą i Darią Zawistowską tego dnia brylowały w ofensywie Pogoni. Po zmianie stron zawodniczki ze Szczecina grały rozważniej, a przede wszystkim poprawiły grę w defensywie. Zespół z Kobierzyc pierwszego gola zdobył dopiero po czterech minutach gry i bardzo trudno było o jakiekolwiek seryjne zdobywanie bramek.

Pogoń systematycznie powiększała przewagę i przy 5-6 golach różnicy bez problemów zdołały utrzymać przeciwniczki na bezpiecznym dystansie. W końcówce swoje pięć minut miały bramkarki – Marta Wawrzynkowka i Magdalena Słota broniły, jak w transie. Ostatecznie Pogoni bez większych problemów wygrała 28:23 i dobrze sprawdziły się w roli faworytek. Tym samym drużyna awansowała na 5. miejsce w tabeli.

Szczecinianki kolejny mecz rozegrają w sobotę na wyjeździe. Naprzeciwko staną zawodniczki MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski, które po dwóch porażkach z rzędu będą chciały w końcu wyjść na prostą.

SPR Pogoń Szczecin – KPR Gminy Kobierzyce 28:23 (14:12)
Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa - Bancilon 4, Płomińska, Noga 4, Cebula 6, Costa, Marcikova 1, Janas 1, Koprowska, Nosek 6, Zawistowska 5, Kochaniak, Blazević 1, Gadzina, Senderkiewicz.

Magazyn sportowy GS24.pl: Polska dawaj! King Szczecin pokona...