MKTG SR - pasek na kartach artykułów

SBO 2020. Zdecyduj, na co wydamy 12 milionów złotych

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Rusza składanie wniosków w siódmej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku czeka nas sporo zmian w procedurze wyborów zwycięskich projektów.

Główna różnica, w porównaniu do poprzednich edycji, to ta dotycząca obszaru. Dotychczas wybieraliśmy projekty ogólnomiejskie oraz po jednym z dzielnicowych dużych i małych, które były podzielone na cztery dzielnice.

Teraz również będziemy wybierać projekt ogólnomiejski, ale pozostałe pomysły zostaną podzielone na 22 grupy, oparte o podział administracyjny miasta według osiedli.

- SBO nigdy nie był bliżej osiedli i mieszkańców niż w tym roku. Podział dzielnicowy był zbyt duży i prowadził do konfliktów między poszczególnymi osiedlami. Tegoroczny podział odpowiada na potrzeby mieszkańców - podkreśla Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Społecznego Urzędu Miasta Szczecin.

Tak wygląda nowy plac zabaw w Parku Wolności w Podjuchach w Szczecinie

Ponadto w tym roku będzie można zgłaszać projekty, które nie będą związane z powstaniem nowych inwestycji.

- Wprowadzamy możliwość głosowania na projekty „miękkie”. Do tej pory takie pomysły nie mogły być zgłaszane. Teraz mieszkańcy i pomysłodawcy będą mogli zorganizować różne wydarzenia - tłumaczy Magdalena Błaszczyk.

ZOBACZ TEŻ:

Do wydania w SBO 2020 będzie 12 mln 720 tys. zł. Na projekty ogólnomiejskie przeznaczone będą niecałe cztery miliony złotych, a na 22 lokalne projekty ponad osiem milionów złotych.

Pomysły będą przyjmowane od 5 czerwca do 5 lipca. Następnie odbędzie się weryfikacja projektów. Gotową listę projektów powinniśmy poznać we wrześniu. Głosowanie i prezentacja wyników ma się odbyć w październiku.

Projekty Osiedlowe Małe: (ŚRÓDMIEŚCIE) Instalacja artystyczna upamiętniająca postać Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina - Szefa Wszystkich Szefów, ikony popkulturyTej postaci nie trzeba przedstawiać. Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - Szef Wszystkich Szefów, kultowa postać polskiej popkultury rozpowszechniona za sprawą polskiego filmu „Poranek Kojota”. Projekt przewiduje powstanie instalacji artystycznej tej postaci, która zostanie zlokalizowana na Łasztowni na działce 12/17 na dużym placu w sąsiedztwie Nabrzeża Starówka.Koszty zadania BRUTTO (łącznie): 113 500.

Szczeciński Budżet Obywatelski 2019. Zobacz najciekawsze pom...

Aby zgłosić swój projekt, należy wypełnić wniosek, dołączyć do niego listę poparcia projektu podpisaną przez dziesięć osób. Dokumenty można zgłaszać drogą elektroniczną (poprzez zalogowanie się na stronie sbo.szczecin.eu) lub tradycyjnie w urzędzie miasta.

W tym roku działania w ramach Akademii SBO poprowadzi Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne Oswajanie Sztuki.

- Uczestniczyliśmy już w konsultacjach nowego regulaminu SBO - mówi Paulina Stok-Stocka, ze stowarzyszenia. - Wiemy, że tegoroczne zmiany są rewolucyjne, ale dobrze oceniane i wyczekiwane przez mieszkańców, dlatego już od przyszłego tygodnia będziemy startować z pierwszymi spotkaniami warsztatowymi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński