Sandra Spa Pogoń Szczecin pewnie wygrała w Sosnowcu

Drużyna szczecińskich szczypiornistów z Sandra Spa Pogoni po wygranej w Sosnowcu. Sandra Spa Pogoń Facebook
Piłka ręczna. Sandra Spa Pogoń Szczecin pokonała Zagłębie Sosnowiec w 6. kolejce I ligi. To było spokojne zwycięstwo naszej drużyny.

W poprzednich spotkaniach Pogoń nie spisywała się najlepiej, ale potrafiła się zmobilizować do konfrontacji z Zagłębiem. Rywale byli w ogonie tabeli, liczyli na pierwszą wygraną i do 20. minuty był to wyrównany mecz. Później Pogoń przeważała, a gdy w 40. minucie prowadziła 23:13 było jasne, że odniesie zwycięstwo.

Zagłębie Sosnowiec - Sandra Spa Pogoń Szczecin 26:32 (12:16). Pogoń: Viunyk 2, Jagodziński - Krok 7, Polok 5, Wrzesiński 5, Nowak 3, Wiśniewski 3, Stępień 3, Biały 3, Lilien 1, Kapela, Fabisiak, Terczyński, Sochacki.

Inne wyniki 6. kolejki: Padwa Zamość - Śląsk Wrocław 21:29, AZS Biała Podlaska - Jurand Ciechanów 33:25, SMS Kielce - Olimpia Piekary Śląskie 27:24, Stal Gorzów - Miedź Legnica 27:33, Anilana Łódź - MKS Wieluń 31:29, KPR Żukowo - Stal Mielec 34:42.

W tabeli prowadzi Śląsk, który w 6 meczach zdobył 18 punktów i już ma 6 punktów przewagi nad Miedzią i Pogonią.

II liga piłkarzy ręcznych
Drużyna PGE KPR Gryfino przerwała serię trzech porażek z rzędu. Dzięki wygranej w Kwidzynie awansowała na 8. lokatę.

USAR Kwidzyn - PGE KPR Gryfino 35:38 (15:21). KPR: Kłodziński, Cyran, Jeziorny - Skrzypkowiak 8, Janczyk 7, Gackowski 5, Lasko 5, Baliński 4, Statkiewicz 4, Kostrzewa 3, Telenga 1, Klemens 1, Kacper Blejsz, Fedeńczak, Markowski, Jezierski.