Sandra Spa Pogoń Szczecin bez szans na sukces w Zabrzu

Górnik (białe stroje) pewnie pokonał Sandra Spa Pogoń Szczecin.
Górnik (białe stroje) pewnie pokonał Sandra Spa Pogoń Szczecin. PGNiG-Superliga
Górnik Zabrze walczy o medal w ekstraklasie piłkarzy ręcznych i na wpadkę w meczu z Sandra Spa Pogonią Szczecin nie mógł sobie pozwolić. I już w pierwszej połowie wypracował sobie bezpieczną przewagę.

W pierwszych akcjach spotkania formą błysnął Maksym Viunyk. Bramkarz Pogoni wybronił kilka rzutów i szczeciński zespół walczył z Górnikiem. Ale gospodarze w końcu poprawili skuteczność rzutów i już w 12. minucie prowadzili 9:4. Podopieczni Wojciecha Jedziniaka popełniali sporo błędów, ale nie wszystkie zabrzanie potrafili wykorzystać. Dopiero w końcówce I połowy powiększyli przewagę.

II połowa bez historii. Pogoń rozpoczęła ją od dwóch bramek, ale po chwili wszystko wróciło do scenariusza z I części. Górnik był skuteczny, lepszy w obronie, a szczecinianie nie mieli argumentów, by coś zmienić.

Pogoń pozostała na ostatnim miejscu w tabeli PGNiG Superligi. Za tydzień podejmie Unię Tarnów i to będzie ogromna szansa na wygraną i ucieczkę do trochę bezpieczniejszej strefy.

Górnik Zabrze – Sandra Spa Pogoń Szczecin 36:24 (20:12)
Pogoń: Viunyk – Krysiak 8, Wrzesiński 4, Polok 3, Czerkaszczenko 3, Starcević 2, Krupa 2, Wiśniewski 1, Krok 1, Kapela 0, Zalewskij 0.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?