MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ruszyła Akademia Wodorowa dla studentów i absolwentów uczelni

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
W ramach Zachodniopomorskiej Doliny Wodorowej rozpoczęła działalność Akademia Wodorowa dla studentów i absolwentów ZUT. Głównym celem programu jest szkolenie i rozwój wyspecjalizowanych kadr w kierunku innowacyjnych technologii wodorowych.

Akademia Wodorowa to inicjatywa, która powstała w ramach Zachodniopomorskiej Doliny Wodorowej, powołanej pod koniec listopada 2022 r. przez spółki skarbu państwa, wojewodę zachodniopomorskiego oraz szczecińskie uczelnie, w tym Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Zajęcia w Akademii Wodorowej prowadzić będą przede wszystkim specjaliści i eksperci związani z technologiami wodorowymi oraz pracownicy naukowi ZUT

Ruszyła Akademia Wodorowa dla studentów i absolwentów uczelni
Andrzej Szkocki

Kiedy rusza Akademia Wodorowa w Szczecinie?

- To bardzo ważne dla naszej uczelni i całego regionu wydarzenie - mówi prof. Jacek Wróbel, rektor ZUT. - Nasza uczelnia jest przygotowana na wyzwania badawcze i dydaktyczne. Od wielu lat współpracujemy z otoczeniem gospodarczym w kwestii energii odnawialnej. Prowadzenie badań nad technologiami zielonego wodoru nie jest nam obce.

Zajęcia potrwają od maja do lipca i odbywać się będą w weekendy, w budynkach uczelni, a w kolejnych edycjach również w siedzibach partnerów. Najlepsi studenci będą mogli przetestować w jednostkach badawczo-rozwojowych Grupy Azoty własne innowacyjne projekty wodorowe, opracowane podczas zajęć w Akademii. Warunkiem ubiegania się o staż w Grupie Azoty będzie uzyskanie certyfikatu potwierdzającego ukończenie zajęć w ramach Akademii.

Ruszyła Akademia Wodorowa dla studentów i absolwentów uczelni
Andrzej Szkocki

Przyszłość wodoru w Szczecinie

- Potencjał Grupy Azoty, w tym nowoczesne technologie wykorzystywane w naszych spółkach, w połączeniu z dorobkiem naukowym ZUT-u oraz różnorodnym doświadczeniem pozostałych sygnatariuszy ZDW, stanowią gwarancję powodzenia tej niezwykle ważnej misji, jaką jest budowa i rozwój gospodarki wodorowej w naszym województwie. Aby to było możliwe potrzebujemy wysoko wykwalifikowanej kadry, wyspecjalizowanej w innowacyjnych technologiach wodorowych, która będzie potrafiła je wykorzystać już w praktyce - mówi Mariusz Grab, prezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

W pierwszej edycji Akademii Wodorowej biorą udział studenci studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz absolwenci uczelni, którzy nie ukończyli 27. roku życia. Kandydaci musieli wykazać średnią ocen ze studiów powyżej 4.0 i wykonać projekt w ramach zadania rekrutacyjnego.

od 7 lat
Wideo

Nowi ministrowie w rządzie Donalda Tuska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński