Renata Pliś w polskiej kadrze na HMŚ w Sopocie

Renata Pliś wystąpi na HMŚ w Sopocie.
Renata Pliś wystąpi na HMŚ w Sopocie. Andrzej Szkocki
Dwa srebrne i jeden brązowy medal wywalczyli lekkoatleci z naszego regionu w rozgrywanych w Sopocie 58. Halowych Mistrzostwach Polski. Tylko Renata Pliś (Maraton Świnoujście) znalazła się w składzie reprezentacji Polski na HMŚ, które również odbędą się w sopockiej Ergo Arenie (7-9 marca).

Duże nadzieje wiązaliśmy z występem tyczkarzy OSoT-u Szczecin, Piotrem Liskiem oraz Przemysławem Czerwińskim. Pierwszy wcześniej wypełnił minimum (5,75) na Halowe Mistrzostwa Świata, które również odbędą się w Sopocie, w dniach 7-9 marca. Jednak wezmą w nich udział tylko dwaj najlepsi polscy tyczkarze, Robert Sobera oraz Paweł Wojciechowski. Trzecie miejsce na HMP zajął Czerwiński, ale do minimum zabrakło mu 25 cm. Lisek nie pokonał żadnej wysokości. Piąte miejsce zajął Rafał Torkowski (4,90).

Srebro w rywalizacji tyczkarek wywalczyła ich klubowa koleżanka Aleksandra Wiśnik. 21-letnia zawodniczka ustanowiła swój nowy rekord życiowy - 4,10. Złoto zdobyła Anna Rogowska (4,40), ale konkurs stał na niskim poziomie. Rywalizowało w nim zaledwie 6 zawodniczek, jedna (Anastazja Kaliniczenko z OSoT-u) nie pokonała żadnej wysokości.

Srebrny krążek wywalczyła także Paulina Kaczyńska (LKS Pomorze Stargard) w biegu na 3000 m. Na połowę krótszym dystansie była czwarta.

Ciekawy pojedynek w biegu na 800 m stoczyli Adam Kszczot oraz policzanin Marcin Lewandowski (aktualnie Zawisza Bydgoszcz). Łodzianin wygrał o zaledwie 0,09 sekundy.

Obaj znaleźli się w składzie reprezentacji Polski na HMŚ. Nasz region na tej imprezie będzie reprezentować jedynie Renata Pliś (Maraton Świnoujście) w biegu na 3000 m, która nie brała udziału w HMP.