PŚ w short tracku. Polki na podium w rywalizacji sztafetowej w Pekinie!

Łukasz Konstanty
Gabriela Topolska (z lewej), Kamila Stormowska (z prawej) i ich koleżanki z zespołu zakończyły rywalizację sztafetową w Pekinie na trzeciej pozycji. Fot. Przemysław Świderski
Ada Majewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska zajęły trzecie miejsce w sztafecie na 3000 m podczas trzeciego dnia zawodów Pucharu Świata w short tracku w Pekinie. Wygrały Holenderki przed Koreankami. Kanadyjki zostały zdyskwalifikowane.

Pierwsze w historii podium Polek

Zwyciężczynie, w składzie: Selma Poutsma, Yara van Kerkhof oraz Michelle i Xandra Velzeboer, uzyskały czas 4.06,722, natomiast drugie na mecie Gilli Kim, Soyoun Lee, Jiyun Park i Suk Hee Shim - 4.07,831. Biało-Czerwone kończyły bieg jako czwarte, uzyskując wynik 4.12,003, ale dyskwalifikacja Kanadyjek sprawiła, że zdobyły brązowe medale. To pierwsze w tym sezonie podium reprezentantów Polski w short-tracku oraz pierwsze w historii w tej konkurencji.

Znacznie słabiej nasi zawodnicy wypadli w zmaganiach indywidualnych. Na dystansie 500 metrów wśród pań do ćwierćfinału dotarła Nikola Mazur, która ostatecznie została sklasyfikowana na 15. pozycji. Z kolei w rywalizacji na 1000 metrów Kamila Stormowska zajęła 21. miejsce (została przesunięta karnie na ostatnią lokatę w ćwierćfinale).

Kiedy kolejne zawody PŚ w short tracku?

Wśród panów również żadnemu naszemu reprezentantowi nie udało się awansować do półfinału. Na krótszym dystansie najwyżej sklasyfikowany został Łukasz Kuczyński (13. miejsce), z kolei w zmaganiach na 1000 metrów na ćwierćfinale zmagania zakończyli Paweł Adamski (13. lokata), Michał Niewiński (24. pozycja) i Neithan Thomas (25. miejsce).

Ostatnie zawody Pucharu Świata w short tracku w 2023 roku odbędą się w dniach 15-17 grudnia w koreańskim Seulu. Z kolei od 12 stycznia 2024 roku w Gdańsku zawodnicy rywalizować będą o medale podczas mistrzostw Europy.