MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prasówka 7.06.2024 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 6.06. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Odkryj Beskid Wyspowy. Urbania Góra pokonana. Kto 9 czerwca zdobędzie Kiczorę Kamienicką? W wakacje można też ruszyć szlakiem 102 "wysp"”?

Prasówka 7.06: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Odkryj Beskid Wyspowy. Urbania Góra pokonana. Kto 9 czerwca zdobędzie Kiczorę Kamienicką? W wakacje można też ruszyć szlakiem 102 "wysp"

Urbania Góra była pierwszym celem odkrywców Beskidu Wyspowego. Turyści wspięli się na nią 2 czerwca. 9 czerwca na drodze turystów znajdzie się Kiczora Kamienicka. W ramach wakacyjnej akcji Odkryj Beskid Wyspowy można zdobyć 18 szczytów, w tym 2 nocą. Kto pokona wszystkie „wyspy” stanie się właścicielem prestiżowego Złotego Rysia. Jeśli ktoś czuje się na siłach może ruszyć jeszcze ambitniejszą ścieżką, wspinając się na 102 beskidzkie „wyspy”.

Nie przegap promocji!

📢 Zaginął Jerzy Krzanowski, współwłaściciel Nowego Stylu. Policja prowadzi poszukiwania

Policja szuka Jerzego Krzanowskiego, 54-letniego mieszkańca Krościenka Wyżnego. Zaginięcie znanego biznesmena zgłosili w czwartek po południu jego bliscy.

📢 Wypadek w Lipnicy Górnej, zderzenie motocyklisty z ciągnikiem. 17-latek został zabrany do szpitala śmigłowcem LPR

W czwartkowe popołudnie 6 czerwca w Lipnicy Górnej w powiecie bocheńskim doszło do groźnego wypadku z udziałem motocyklisty, który zderzył się z ciągnikiem. 17-letni kierowca jednośladu został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 7.06: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Konwencja Konfederacji na Rynku Głównym w Krakowie. Konrad Berkowicz podsumował kampanię wyborczą

W czwartek wieczorem na Rynku Głównym w Krakowie zgromadziło się spore grono osób popierających Konfederację. Wszystko za sprawą Konrada Berkowicza, Krzysztofa Bosaka i Sławomira Mentzena, którzy pojawili się obok kościoła św. Wojciecha. W kilku słowach postanowili oni podsumować ostatnie tygodnie kampanii wyborczej do parlamentu europejskiego i zachęcić nieprzekonanych do pójścia na wybory 9 czerwca.

📢 Horoskop dzienny na 10 czerwca 2024 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co czeka Cię w poniedziałek

Horoskop dzienny na poniedziałek 10 czerwca dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 Horoskop dzienny na 9 czerwca 2024 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co czeka Cię w niedzielę

Horoskop dzienny na niedzielę 9 czerwca dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 Horoskop dzienny na 8 czerwca 2024 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co czeka Cię w sobotę

Horoskop dzienny na sobotę 8 czerwca dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 Horoskop dzienny na 7 czerwca 2024 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co czeka Cię w piątek

Horoskop dzienny na piątek 7 czerwca dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 Lajkonik znów harcował w Krakowie. Wyjątkowa tradycja ma się dobrze, tłumy na trasie

Ze Zwierzyńca wyruszył tradycyjny orszak Lajkonika. Co roku w oktawę Bożego Ciała pochód włóczków i Tatarów prowadzony przez Konika Zwierzynieckiego przemierza ulice Krakowa, zbierając haracz i przekazując pomyślność na kolejny rok. Ze względu na remont ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki - stałej trasy pochodu Lajkonika, w tym roku barwny orszak będzie można spotkać w nieco innych miejscach. Tradycyjnie, wydarzenie zakończy się na Rynku Głównym, gdzie Lajkonik spotka się z prezydentem Aleksandrem Miszalskim.

📢 Gdzie na lody w Krakowie? TOP 10 najlepszych lodziarni wg Googla - aktualny ranking na czerwiec 2024. Te lody polecają klienci i internauci!

Gdzie zjeść najlepsze lody w Krakowie? To pytanie często zadaje sobie wielu mieszkańców i turystów, gdy za oknem świeci słońce i jest wakacyjna pogoda. W stolicy Małopolski lodziarni jest coraz więcej, a szyldy kuszące najlepszymi smakami spotkamy niemal na każdym kroku. Jak wybrać najsmaczniejsze lody? Przedstawiamy najnowszy ranking TOP 10 lodziarni w Krakowie wg Googla, stworzony na podstawie rekomendacji klientów i internatów. Przejdź do galerii zdjęć i zobacz lodziarnie, które polecają klienci!

📢 Co z budową metra w Krakowie? Jest wstępny termin rozpoczęcia prac

Miasto kompletuje dokumentację niezbędną do budowy podziemnej komunikacji w Krakowie. Przeprowadzone mają zostać także analizy, które dadzą ostateczną odpowiedź, czy od razu będzie budowane metro, czy może najpierw tunel pod centrum dla tramwajów. Prezydent Krakowa Aleksander Miszalski zapowiada też, że będzie zabiegał o zewnętrzne finansowanie inwestycji, na którą potrzebne są miliardy.

📢 Muzyka popłynie ze sceny podkrakowskiego amfiteatru. Już 25. raz zapraszają na Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych

Muzyka przez cały dzień będzie rozbrzmiewała z amfiteatru w Więcławicach Starych w gminie Michałowice. Tu w niedzielę 9 czerwca odbędzie się XXV Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych. Otwarcie festiwalu nastąpi o godz. 9, a ogłoszenie wyników przewidziane jest na godz. 21. Zapowiedziały się orkiestry z całej Małopolski i okolic. W swoim repertuarze orkiestry prezentują: marsze, utwory rozrywkowe, muzykę klasyczną i filmową. Będzie skocznie, nostalgicznie, patriotycznie i wzniośle.

📢 Dziury po kulach w witrynach sklepów w centrum Krakowa. Strzelanina? Co wydarzyło się nocą na Floriańskiej?

W nocy z soboty na niedzielę (z 1 na 2 czerwca) najprawdopodobniej na skutek strzelaniny zostały uszkodzone dwie witryny galerii i sklepu. Tej samej nocy również na ul. Floriańskiej doszło do pobicia mężczyzny. Agresor zdołał uciec przed przybyciem policji. Zaskakujące jest to, że poszkodowany nie zgłosił pobicia. Policja nie wyklucza, że oba zdarzenia mogą być ze sobą powiązane.

📢 Stąd jeżdżą do zawałów. Pogotowie w Krakowie od kuchni

Drzwi otwarte Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w rocznicę jego powstania, a powstało 6 czerwca 1891 roku. Jest ono pierwszym w Polsce, a drugim w Europie pogotowiem ratunkowym. Zorganizowana przy ulicy Łazarza impreza była więc też okazją do pokazania 133-letniej historii tej służby. Podczas wydarzenia była też możliwość nauczenia się (lub przypomnienia sobie!) pierwszej pomocy – na manekinach i pod okiem doświadczonych instruktorów.

📢 Przy ulicy Grochowej w Krakowie rośnie szkoła dla 670 dzieci

Postępuje budowa nowej siedziby Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15 przy ulicy Grochowej w Krakowie. Do tej pory powstała cała konstrukcja obiektu, wykonano większość "ciężkich" robót budowlanych, łącznie z montażem czterech kilkunastotonowych dźwigarów betonowych podtrzymujących konstrukcję dachu hali sportowej. O postępach prac poinformowało właśnie Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie, prezentując też zdjęcia z wnętrza powstającego obiektu.

📢 Doda ma słabość do Łącka i gór. W długi weekend wybrała się z ukochanym Dariuszem Pachutem i pieskiem na wieżę widokową w Gorcach

Doda spędza czas z Dariuszem Pachutem, w jego rodzinnej miejscowości koło Łącka. Jest tam częstą bywalczynią. Tak było także w długi weekend. Choć piosenkarka nie relacjonuj już wprost swojego życia osobistego w mediach społecznościowych to na nagraniach, które dodaje jej ukochany widać, że towarzyszy mu podczas górskich wycieczek. Na nagraniach zawsze też pojawia się jej uroczy piesek. Długi weekend Doda spędziła w górach a konkretnie w Gorcach. Wybrała się na wieżę widokowa w gm. Ochotnica Dolna.

📢 Kraków. Przedszkole „Pod Modrzewiem” świętuje 60. urodziny. Będą warsztaty cyrkowe, wesołe miasteczko i słodki poczęstunek

Występ artystyczny przedszkolaków a po nim festyn, warsztaty cyrkowe, mini „wesołe miasteczko”, malowanie twarzy, bańki mydlane, słodki poczęstunek oraz grochówka - takie atrakcje czekają na najmłodszych podczas sobotnich obchodów 60-lecia istnienia Samorządowego Przedszkola nr 111 „Pod Modrzewiem” na Os. Na Stoku w Krakowie.

📢 Pierwszy wodny plac zabaw pod Krakowem już działa. Tysiące osób na otwarciu atrakcyjnej enklawy w Wieliczce

Plac zabaw – wodny i klasyczny, z elementami parku doświadczeń – otwarto przy tężni solankowej Parku św. Kingi w Wieliczce. Nowa atrakcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i turystów, tylko w ostatni weekend skusiła w sumie ponad 6500 osób. Nietypową enklawę dla najmłodszych wybudowała wielicka Kopalnia Soli, za 2,6 mln zł.

📢 Lata 80. w Krakowie to był inny świat! Tak wyglądało miasto tuż przed wyborami 4 czerwca 1989 roku. Za chwilę miała rozpocząć się nowa epoka

Na początku 1989 roku w Krakowie wciąż stał pomnik Lenina (zniknął w grudniu tego samego roku), potęgą był Pewex (na wolnym rynku sobie nie poradził), były ulice Koniewa, Bohaterów Stalingradu i Rewolucji Październikowej, ale czuć już było wiatr zmian. W marcu w mieście pojawiły się pierwsze kantory, bo obrót dewizami stał się legalny. Czerwcowe wybory były czasem święta, choć poprzedzały je burzliwe wiosenne demonstracje m.in. przeciwko rozmowom opozycji z komunistami i ustaleniom Okrągłego Stołu. Pamiętacie tamten Kraków?

📢 Podejrzane znaki na klatkach schodowych. Tak złodzieje oznaczają mieszkania, które chcą okraść. Sprawdź!

Warto sprawdzić, czy na klatce schodowej obok Waszego mieszkania nie pojawiły się tajemnicze znaki. Jeśli tak, to lepiej poinformujcie o tym policję i sąsiadów. To mogą być znaki dla szajki złodziei, którzy planują okraść Wasze domy i mieszkania. Sprawdźcie, czy w Waszej okolicy są takie znaki!

📢 Kraków. Tanie loty w czerwcu. 10 miast, do których polecisz do 200 zł w dwie strony!

Tanie loty z Krakowa. Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, co oznacza, że już niebawem rozpocznie się również zmora studentów - letnia sesja bowiem tuż za rogiem... Chcąc zrelaksować się i wypocząć przed lub po egzaminach, przychodzimy z pomocą, prezentując zestawienie tanich lotów z Krakowa do innych europejskich miast. Sprawdź, gdzie dolecimy w czerwcu w dwie strony za niecałe 200 zł! LISTA

📢 Nie tylko na Dzień Dziecka. Niezwykły świat dzieciństwa w PRL. Zobacz stare zdjęcia

Tornistry, szkolne stołówki, mleko z kożuchami, klucz na szyi, rajtuzy na nogach, gra w klasy, karuzele, wata cukrowa, ciepłe lody, oranżada w woreczku, 3-tygodniowe letnie kolonie - dzieciństwo za czasów PRL było zupełnie inne niż teraz. Na zdjęciach wygląda nieomal egzotycznie. Tych, którzy pamiętają, zapraszamy na wspomnienia, młodszych - na niezwykłą w podróż w przeszłość.

📢 Moda i włosy w czasach PRL. Tak się wtedy czesano. Cóż to były za fryzury! Zobacz!

O czasach PRL-u mówi się głównie podczas wspominania kolejek do sklepów i braku podstawowych produktów. Jednak nie wszystko w tym okresie było szare i smutne. Dla wielu ludzi to lata młodości i studenckich szaleństw. Mała podróż w czasie i szczypta nostalgii? Czemu nie! Zobaczcie, jakie były najmodniejsze fryzury w czasach PRL.

📢 Tak handlowano przy Hali Targowej w Krakowie w latach 90. To miejsce tętniło życiem! Archiwalne zdjęcia

Decyzję o budowie Hali Targowej przy ulicy Grzegórzeckiej w formie, którą znamy obecnie, podjęto już w drugiej połowie lat 20., jednak koncepcja została zrealizowana w pełni dopiero w 1940 roku. W latach 90. właścicielem tego miejsca została spółka Kupiecka placu targowego "UNITARG" i to właśnie wtedy znane wszystkim krakowianom miejsce przeżywało niebywały rozkwit. Udało nam się dotrzeć do zdjęć w naszym archiwum, które dobitnie to pokazują.

📢 Kraków wpadł w pułapkę strefy czystego transportu. Co teraz zrobią urzędnicy?

Podczas sesji (5 czerwca) z obawy o wadę prawną miejscy radni nie podjęli decyzji ws. przesunięcia wprowadzenia w Krakowie strefy czystego transportu (SCT) z 1 lipca 2024 roku na 1 stycznia 2026 roku. Urzędnicy nadal jednak stoją na stanowisku, że zaproponowane przez nich rozwiązanie wiąże się z najmniejszym ryzykiem i będą chcieli przekonać radnych do poparcia ich pomysłu.

📢 Czternaste emerytury 2024 w wyjątkowej kwocie! Znamy wyliczenia świadczeń. Tyle wyniesie 14 emerytura - podajemy konkretne kwoty

Dla wielu seniorów i osób starszych niezwykle istotne jest to, ile będą dostawać w ramach dodatków do świadczeń emerytalnych. Wynika to z prostego faktu, że kwota świadczenia emerytalnego w dobie ostatnich problemów z inflacją jest wyraźnie zbyt niska. Co prawda pomocna jest wyższa waloryzacja emerytur dla seniorów, ale wciąż wydaje się niewystarczająca. Dlatego też seniorzy liczą na dodatkowe świadczenia emerytalne, a wśród nich prym wiedzie czternastka świadczenie znane już z poprzednich lat.

📢 Thibault Moulin odchodzi z Wieczystej. Kontrakt z doświadczonym pomocnikiem nie będzie przedłużony

Kolejne zmiany kadrowe w Wieczystej Kraków. Z klubem, który awansował do II ligi, pożegna się z końcem sezonu pomocnik Thibault Moulin. Jego kontrakt nie będzie przedłużony.

📢 Krakowski Park Jordana na archiwalnych zdjęciach sprzed prawie stu lat. Tak bawili się tam mali krakowianie

Zajmuje prawie 21 hektarów i powstał na terenach krajowej wystawy przemysłowo–rolniczej z 1887 roku. Park Jordana jest jednym z najpopularniejszych miejsc spacerowych i rekreacyjnych w Krakowie. To przyjazne dla dzieci i rodziców miejsce odpoczynku i zabawy w środku miasta, wśród zieleni. Znajduje się w obrębie ulic: al. 3 Maja, ul. Reymana, ul. Reymonta. Z jednej strony polanki, ławeczki, alejki do spacerów, z drugiej atrakcje, które odpowiadają najnowszym trendom, jak skate park, boisko do gry w boule czy ścianka wspinaczkowa. A my zapraszamy na podróż w czasie. Zobacz, jak wyglądał krakowski Park Jordana prawie sto lat temu!

📢 Robert Lewandowski i jego życie w Barcelonie. Zobacz jego luksusową posiadłość, na którą mało kogo stać OBSZERNA GALERIA 06.06.2024

Robert Lewandowski jest bez dwóch zdań najlepszym polskim piłkarzem. Od 2022 gra w barwach legendarnego klubu - FC Barcelony, z którym zdążył zdobyć już Mistrzostwo i Superpuchar Hiszpanii.

📢 Ucieczka pijanego kierowcy. Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a do tego posiadł przy sobie narkotyki

43-letni mężczyzna jechał samochodem, jak się okazało, bezprawnie. Gdy policjanci zatrzymywali go do kontroli, chciał uniknąć kary i postanowił uciec. Funkcjonariusze rzucili się za nim w pościg. Uciekinier najpierw jechał samochodem potem wysiadł i uciekał pieszo, ale policjanci szybko go dogonili i obezwładnili. Jak wyliczają mundurowi powodem ucieczki mężczyzny był fakt, że posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, był pijany i miał przy sobie amfetaminę. Teraz 43-latek odpowie za cztery przestępstwa.

📢 Wypadek na autostradzie A4. Utrudnienia w ruchu i korek w kierunku Katowic

W czwartek, 6 czerwca doszło do zderzenia samochodów osobowych na autostradzie A4 w rejonie Podłęża w powiecie wielickim na pasie w kierunku Katowic. Z pierwszych relacji służb wynika, że nie ma osób poszkodowanych. Są natomiast utrudnienia w ruchu.

📢 Kraków. Bóbr na głównej ulicy w Krakowie. Bohaterska akcja pasażera i kierowcy MPK

Nie każdy bohater nosi pelerynę! Jednym z nich niewątpliwie jest kierowca krakowskiego autobusu. W nocy z 5 na 6 czerwca, jadąc po ul. Wielickiej, Pan Adam zauważył niecodziennego gościa. Po jezdni spacerował bowiem... bóbr we własnej osobie. Zwierzaka chcącego przejść na drugą stronę ulicy zatrzymało jednak torowisko, oddzielone od chodnika barierą, która uniemożliwiała maluchowi przejście.

📢 Długonoga Dominika Gawęda w bikini! Widzieliście jej zgrabne ciało? Zobaczcie zdjęcia! Zachwyca figurą. Jest ślubna fotka z mężem! 6.06.2024

Dominika Gawęda ma 38 lat i wciąż wygląda świetnie. Przedstawiamy gorące zdjęcia gwiazdy.

📢 Weekend w Małopolsce: zamki, ścieżki w koronach drzew i uzdrowiska! Oto 10 miejsc idealnych na krótką wycieczkę! 6.06.2024

Nie masz pomysłu na spędzanie wolnego czasu w weekend? Małopolska jest pełna cudownych i fascynujących miejsc do zwiedzania. Przygotowaliśmy listę, która pomoże zorganizować weekendową wycieczkę. Polecamy m.in wyjazd do kopalni Soli w Wieliczce, Ojcowski Park Narodowy czy Zamek Tenczyn w Rudnie. A to nie wszystko!

📢 Przerwy w dostawach energii elektrycznej od 6 do 11 czerwca [LISTA MIEJSC KRAKÓW I OKOLICE] 6.06.24

W najbliższych dniach planowane są przerwy w dostawach prądu zarówno w Krakowie, jak i w okolicznych miejscowościach. Szczegółowe informacje dotyczące planowanych wyłączeń energii elektrycznej na poszczególnych ulicach, osiedlach oraz w miejscowościach powiatu krakowskiego, wielickiego, myślenickiego i miechowskiego znajdziesz poniżej. Przerwy w dostawach prądu będą miały miejsce od środy 6 czerwca do wtorku 11 czerwca.

📢 Rejenci na start! 6 czerwca rozpoczęła się XX Olimpiada Notarialna. Od igrzysk olimpijskich w Atenach do Mszany Dolnej i Nowego Targu

Olimpiady notarialne narodziły się w… Atenach. I nie ma w tym krzty przesady. Co prawda nie stało się to w 1896 r., kiedy odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie, ale w roku 2001 podczas Światowego Kongresu Notariuszy. Myśl rzucona wtedy przez rejenta Czesława Szynalika padła na podatny grunt - zmaterializowała się już w 2002 r. w Mszanie Dolnej. 6 czerwca rozpoczęła się już XX Olimpiada Notarialna.

📢 Słynny youtuber Książulo odwiedził kultowy krakowski Okrąglak! Testował najtańszego kebaba w Polsce i najtańszy obiad w Krakowie. Smakowało?

Książulo to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich youtuberów, ekspert w dziedzinie gastronomii. Influencer odwiedza popularne, kontrowersyjne, nietypowe, budzące emocje miejscówki, gdzie testuje wszelakiej maści jedzenie, a swoją opinią dzieli się w social mediach. Tym razem Książulo odwiedził krakowski Okrąglak, a konkretnie budkę z kebabami za... 8 zł! Podczas swojej wizyty w Krakowie wpadł też do jednej z podstawówek, gdzie skosztował najtańszego obiadu w mieście.

📢 Oto jak mieszkają książę William i księżna Kate z dziećmi. Tak wyglądają wnętrza ich posiadłości [ZDJĘCIA] 6.06.2024

Od lata 2022 roku rodzina królewska przeniosła się do Adelaide Cottage, znajdującym się w Windsor Home Park. Posiadłość została wybudowana jeszcze w XIX wieku dla żony króla Wilhelma IV, Adelajdy. Wcześniej, przez wiele lat książę William i księżna Kate mieszkali w Pałacu Kensington. To tam wychowywały się ich dzieci. Zobaczcie zdjęcia!

📢 To są najlepsze MEMY o psach! Te słodkie obrazki rozbawią Cię do łez. Niesamowite MEMY o najlepszym przyjacielu człowieka 6.06.2024

Takie są najlepsze MEMY o psach! Z pewnością nie ma osoby, której te obrazki nie rozbawią do łez. Jeśli masz już psa, bądź potrzebujesz poprawić sobie humor, to ta galeria jest dla Ciebie! Nie od dziś wiemy, że psy to najlepsi przyjaciele człowieka. Jak naszych fantastycznych pupili widzą Internauci? Zobaczcie najlepsze MEMY o psach! Te słodkie obrazki z pewnością poprawią ci humor i rozbawią do łez!

📢 Najśmieszniejsze memy o żonach. Zobacz z jakich zachowań żon śmieją się Internauci. Będziesz śmiał się do łez! 6.06.2024

Relacje damsko-męskie często są tematem żartów, szczególnie te na linii mąż - żona. Nic więc dziwnego, że często pojawiają się w memach publikowanych w internecie. Tym razem skupiliśmy się na memach na temat żon. Co takiego śmiesznego potrafi być w żonach? Choć trzeba też przyznać, że czasami rikoszetem dostaje się także mężom. Sprawdźcie w wybranych przez nas memach.

📢 Najlepsze MEMY o szkole. Nauka i szkoła w krzywym zwierciadle. Te MEMY rozbawią Cię do łez! Szkolny humor oczami internautów 6.06.2024

Co kojarzy nam się ze szkołą? Z pewnością wiele osób zna masę historii i anegdot nie tylko z opowieści innych ludzi, ale również z własnego doświadczenia. Oczywiście szkoła to nauka, ale także życie towarzyskie, znajomości, łatwiejsze i trudniejsze chwile. Doskonale wiedzą o tym internauci, którzy tworzą na temat szkoły śmieszne obrazki i memy. Jak wygląda szkoła z przymrużeniem oka? Zobaczcie najlepsze memy o szkole!

📢 Osoby o tych imionach to egoiści. Oni potrafią myśleć tylko o sobie. Sprawdź, kto ma takie cechy charakteru 6.06.2024

Osoby o tych imionach uważane są za egoistów. Oto lista osób, które potrafią myśleć tylko o sobie. No cóż... To naprawdę trudne cechy charakteru. Czy faktycznie to, jakie nosimy imię może determinować także to, jacy jesteśmy na co dzień? Można to w wierzyć, lub nie, jednak są osoby, które konkretnym imionom przypisują także cechy osobowości, zarówno te dobre, jak i te negatywne. Kto więc może być egoistą? Sprawdź w naszym artykule.

📢 Co się stanie z Halą Targową na Grzegórzkach? Decyzja na dniach. Prezydent zapowiada konsultacje

Wszystko wskazuje na to, że Hala Targowa na krakowskich Grzegórzkach zostanie wpisana w najbliższych dniach do wojewódzkiego rejestru zabytków. Tym samym zablokowany zostanie mocno oprotestowany przez mieszkańców projekt prywatnego inwestora, który planował uruchomić w części obiektu przy ul. Daszyńskiego klub nocny. Jednocześnie krakowscy urzędnicy zapewniają, że zgodnie z obietnicą z kampanii wyborczej prezydent Aleksander Miszalski zorganizuje „szerokie konsultacje społeczne dotyczące przeznaczenia Hali Targowej”.

📢 Stadion Wisły Kraków zagraża bezpieczeństwu? Będzie kontrola nadzoru budowlanego. Sprawa trafiła do prokuratury

Podczas prac modernizacyjnych na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana przed ubiegłorocznymi igrzyskami europejskimi na części trybuny południowej ujawniono usterki zagrażające bezpieczeństwu widzów. Naprawiono je, ale projektanci obiektu zawnioskowali, by skontrolowano wszystkie trybuny - tak, by sprawdzić, czy w innych miejscach nie doszło do uszkodzeń. Projektanci przekonują, że nie przeprowadzono oczekiwanych przez nich kontroli. Sprawą zajął się nadzór budowlany oraz prokuratura.

📢 Dodatek 550 zł otrzymywany bez względu na wiek! Musisz się śpieszyć, czas jest ograniczony. Sprawdź szczegóły 6.06.2024

Tych pieniędzy nie można zignorować. Aby otrzymać dodatkowe pieniądze, należy złożyć jeden prosty wniosek i Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie musiał wypłacić pieniądze. Natomiast czas jest ograniczony. W naszej galerii znajdziesz wszystkie potrzebne informacje dotyczące dodatku w wysokości 550 zł od ZUS.

📢 Pożar w Zakopanem. Żarzące się iskry latały w promieniu 200 metrów ZDJĘCIA

Doszczętnie spłonął budynek gospodarczy, w którym stały zaparkowane powozy konne. Część majątku udało się uratować.

📢 Fontanna przy ul. Basztowej w końcu działa. Jej remont był czasochłonny i bardzo kosztowny

Od środy, 5 czerwca, działa świeżo wyremontowana fontanna przy ul. Basztowej. Pozostałe fontanny w okolicy Plant (z wyjątkiem fontanny „Kryształ”) zostaną uruchomione do 15 czerwca. Prace pochłonęły ponad 440 tys. zł. Tymczasem można się już chłodzić w gorące dni przy fontannach w parkach: Jerzmanowskich, Krakowskim i na placu Wolnica.

📢 Krakowska okręgówka. Proszowianka i Skała już zakończyły sezon

W rozegranym awansem meczu ostatniej kolejki krakowskiej klasy okręgowej Proszowianka zremisowała na własnym boisku z MKS Skała 1:1. Prowadzenie dla gości uzyskał Martin Tesio, a wyrównał Dawid Dziadana. Dla obu drużyn wynik meczu nie miał już większego znaczenia. Gospodarze dawno pożegnali się z marzeniami o awansie, a rywale pewnie utrzymali się w okręgówce.

📢 Kraków. Pierwszy pełnometrażowy film Uniwersytetu Jagiellońskiego. "Geniusz z Galicji: Marian Smoluchowski”

„Geniusz z Galicji: Marian Smoluchowski” to film, którego premiera odbyła się w Kinie pod Baranami. Jest to pierwszy pełnometrażowy film stworzony przez Uniwersytet Jagielloński, a dokładniej przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Film opowiada historię wybitnego polskiego fizyka, Mariana Smoluchowskiego.

📢 Ósmoklasiści wybierają szkoły na 2024/2025. Do większości liceów w Krakowie rok temu trzeba było mieć sporo ponad 100 punktów

Trwa rekrutacja do szkół średnich. O tym, czy uczniowie kończący podstawówki dostaną się do wybranych przez siebie liceów i techników, zadecydują w znacznym stopniu ich wyniki egzaminu ósmoklasisty. Te poznają 3 lipca. My tymczasem przypominamy progi punktowe do klas w ogólniakach w Krakowie w poprzedniej rekrutacji (na rok szkolny 2023/2024) - tych, gdzie można się było dostać mając od 100 punktów w górę. Zaczynamy od klas, których uczniem zostawało się już dzięki 101,05 punktu.

📢 Wielkie zamieszanie wokół strefy czystego transportu w Krakowie. W wakacje wejdą obostrzenia?

W środę, 5 czerwca, Rada Miasta zajęła się projektem przygotowanym przez urzędników, a wprowadzonym poprzez zarządzenie prezydenta Krakowa, dotyczącym zmiany uchwały o wprowadzeniu w całym mieście strefy czystego transportu (SCT), tak by obostrzenia nie obowiązywały od 1 lipca 2024 roku, tylko od 1 stycznia 2026 roku. Podczas dyskusji pojawiły się ogromne kontrowersje. Zwracano uwagę, że aby nowe zasady mogły obowiązywać, wcześniej musi to zostać skonsultowane z mieszkańcami. Pojawiło się więc zagrożenie, że konsultacji nie uda się przeprowadzić do 1 lipca i ograniczenia dla pojazdów nie spełniających norm emisji spalin wejdą w życie od wakacji. Inna wątpliwość jest taka, iż brak konsultacji doprowadzi do uchylenia zmian przepisów, co też będzie oznaczać SCT od 1 lipca tego roku.

📢 Na Rynku Głównym w Krakowie odbył się Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych. Towarzyszył mu pokaz sprzętu

Jest to 9. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych. W wydarzeniu, które odbyło się w środę 5 czerwca na krakowskim Rynku wzięło 16 drużyn reprezentujących wszystkie województwa.

📢 Białucha nie ma litości, zalewa ludziom dobytek. Mieszkańcy Zielonek podtopienia przeżywają kilka razy w roku

Domy, podwórka i płoty obstawione workami z piaskiem. Ludzie z Zielonek po wtorkowej nawałnicy nie wynoszą tego, boją się, że ponownie przyjdzie ulewa. - Patrzymy w niebo - mówi jedna z mieszkanek. Boją się, bo woda w rzece Białucha podnosi się tu błyskawicznie o dwa lub trzy metry. Podobnie jak w potoku Garliczanka.

📢 Plany modernizacji Muzeum Archeologicznego do korekty. Powodem cenne znaleziska

Za około dwa lata krakowianie będą mieli okazję odwiedzić zmodernizowaną siedzibę Muzeum Archeologicznego. Póki co, projektanci muszą ponownie pochylić się nad niektórymi rozwiązaniami z powodu cennego znaleziska odkrytego na terenie muzeum. - Ze względu na średniowieczne mury projektanci będą zmieniać koncepcję, m.in. windy i klatki schodowej – mówi Jacek Górski, dyrektor Muzeum Archeologicznego w Krakowie.

📢 Kraków. Nowy autobus do Mydlnik. Dzielnica i uczelnia chcą wydłużenia i zmiany trasy

Radni Bronowic chcą solidnej przeróbki planowanej trasy nowej linii autobusowej nr 126. Autobus ten ma - według zapowiedzi - kursować miedzy przystankiem Mydlniki Wapiennik P&R a Salwatorem - przez Mydlniki, Chełm, Wolę Justowską i Przegorzały, ale z kolei z pominięciem obiektów Uniwersytetu Rolniczego przy ulicy Balickiej, gdzie regularnie dojeżdżają studenci i pracownicy. Korektę trasy 126, którą postulują radni dzielnicy VI, poparli też dziekani trzech wydziałów URK.

📢 Proszowice. Oto pierwszy „proszowicki” gołąb. Będzie miał koronę

Niedzielnej giełdzie drobnego inwentarza na placu targowym w Proszowicach po raz pierwszy towarzyszyła wystawa polskich ras gołębi. Wśród ptaków znalazły się: rzadkie koroniarze barwnoogoniaste, listonosze polskie i rysie staropolskie. Był też gołąb, który może się okazać symbolem lokalnych hodowców. Jego robocza nazwa to: ryś proszowicki koroniasty.

📢 Atak nożownika w Proszowicach! Sprawca to znany policji recydywista

Takiego zdarzenia nie było w Proszowicach od wielu lat. W niedzielny wieczór do tutejszego szpitala zgłosił się starszy mężczyzna z ranami szyi i ręki. Jak się okazało padł ofiarą rozboju z użyciem noża. Sprawca przestępstwa został wkrótce zatrzymany. To znany policji recydywista.

📢 Las Witkowicki to ukryta perła Krakowa. Kiedy skorzystamy w pełni z jego potencjału i co ma do tego ochrona przeciwpowodziowa?

Tuż przy północnej granicy Krakowa znajduje się malowniczy użytek ekologiczny w postaci Lasu Witkowickiego. To doskonałe miejsce na spacery dla mieszkańców, jednak wciąż brakuje tu odpowiedniej infrastruktury. Przy większych opadach przepływający przez las potok Bibiczanka wylewa z brzegów, niszcząc prowizoryczne kładki i zamieniając ścieżki w błotniste i grząskie tereny. Kiedy sytuacja ulegnie zmianie?

📢 W niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego. Oto listy kandydatów na europosłów w okręgu wyborczym numer 10. Oni startują w Małopolsce

Już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca, odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Polacy będą wybierać 53 swoich przedstawicieli spośród wszystkich kandydatów zgłoszonych przez komitety wyborcze w 13 okręgach. Małopolanie na karcie wyborczej znajdą listy 9 komitetów wyborczych. Każdy wystawia do 10 swoich kandydatów. Na kogo będzie można zagłosować? Zobacz listy nazwisk.

📢 Uwaga! Sklepy wycofują ze sprzedaży wędlinę. Jej spożycie może wywołać nawet sepsę. Oto najnowsze ostrzeżenia GIS

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed wieloma produktami, które mogą być groźne dla Twojego zdrowia. Najnowsze ostrzeżenia GIS z 5 czerwca 2024 roku informują o wędlinie, w której odkryto groźne bakterie.

📢 50 GENIALNYCH zdjęć Krakowa sprzed 50 lat! To było zupełnie inne miasto. Aż ciężko uwierzyć, że zmieniło się tak wiele! 5.06.2024

50 lat temu Kraków był zupełnie innym miastem niż dziś. Ludzie, choć niezamożni, wydawali się być bardziej szczęśliwi, a miasto tętniło życiem. Do 31 maja 1975 r. miasto Kraków stanowiło oddzielne samodzielne województwo, które wówczas prężnie się rozwijało! Krakowskie dzielnice trafiały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - były to Stare Miasto i Kazimierz. Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia z tamtego okresu!

📢 Adrianna Borek z kabaretu "Nowaki" - tak mieszka i żyje na co dzień. Oto prywatne zdjęcia gwiazdy

Adrianna Borek jest jedną z najsłynniejszych kobiet na polskiej scenie kabaretowej. Wraz z Tomaszem Marciniakiem oraz Kamilem Pirógiem tworzy grupę "Nowaki", która od lat bawi do łez widownie na największych festiwalach i imprezach rozrywkowych. Jaka jest na co dzień? Rąbek tajemnicy odsłaniają media społecznościowe.

📢 Alicja Bachleda-Curuś - tak mieszka i żyje na co dzień. Oto wnętrza jej willi w USA

Alicja Bachleda-Curuś od dawna już nie mieszka w Polsce. Lata temu aktorka przeniosła się do USA, gdzie rozwijała swoją karierę. Choć ostatecznie Hollywood nie udało jej się podbić, ma na swoim koncie udane role w dużych produkcjach. Prasa rozpisywała się o niej, gdy stała się nową parnerką Colina Farella. Para ma syna Henrego Tadeusza. Na co dzień Alicja Bachleda-Curuś mieszka w pięknej willi w Los Angeles. Zobacz jak tam jest!

📢 Moje miasto. Transportowa niemoc w centrum Krakowa. Tunel to sprawa wagi państwowej

Poniedziałek, 3 czerwca, okazał się sądnym dniem dla krakowskiej komunikacji. Wystarczyło, że z powodu remontu zamknięto torowisko pomiędzy rondami Mogilskim a Grzegórzeckim, do tego wykoleił się tramwaj na skrzyżowaniu ulic Starowiślna oraz Dietla i przez pół dnia mieliśmy transportowy paraliż. Każdą porażkę można jednak przekuć w zwycięstwo. Tak się złożyło, że tego samego dnia prezydent Krakowa Aleksander Miszalski pojechał do Warszawy na spotkania z przedstawicielami rządu w sprawie pieniędzy na inwestycje. Trudno o lepszą okazję do tego, by wyjąć telefon i pokazać decydentom ze stolicy obrazki spod Wawelu: "Zobaczcie co się u nas wyprawia, bez waszego wsparcia czeka nas transportowy kataklizm. Metro w Krakowie to sprawa wagi państwowej".

📢 Pomysł na obiad. Zobacz TOP 10 pomysłów na obiad naszych Czytelników [PRZEPISY]

Nie macie pomysłu na obiad? Zobaczcie propozycje naszych Czytelników na risotto, pęczak z dynią, zapiekanego indyka, ostrą fasolkę po bretońsku, gulasz rybny, szybka zapiekankę makaronową, zapiekankę z klopsami, makaron z grzybami, makaron w sosie groszkowo-ziołowym i gołąbki w liściach kapusty pekińskiej.
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 Rafał Brzoska i Omenaa Mensah - tak mieszkają i żyją. Luksusowe życie założyciela InPostu i prezenterki

Prezenterka telewizyjna Omenaa Mensah i miliarder Rafał Brzoska są małżeństwem od 2019 roku. Ich pierwszy ślub miał miejsce w Republice Południowej Afryki. Od tej pory ich uczucie wciąż rozkwita! Ostatnio para zdecydowała się odnowić przysięgę małżeńską. Zdjęciami z ceremonii Omenaa podzieliła się z fanami na Instagramie. W mediach społecznościowych chętnie odsłania też inne fragmenty swojego życia codziennego. Oto jak mieszkają i żyją na co dzień założyciel Inpostu i Omenaa Mensah.

📢 Horoskop dzienny na 6 czerwca 2024 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co czeka Cię w czwartek

Horoskop dzienny na czwartek 6 czerwca dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 Setne urodziny Romana Syguły spod Krakowa. Przeżył obóz pracy w Niemczech, grał w orkiestrze, dziś sam chodzi do banku i do kościoła

Niezwyczajny stulatek Roman Syguła z Przegini w powiecie krakowskim. Jest pełen werwy. Miejscowy radny opowiadał, że przed kilku dniami spotkał go w banku. A na setne urodziny najpierw poszedł do kościoła, potem na koncert Orkiestry Dętej Przeginia, bo w niej grał przez około 30 lat. Wiele przeżył, jako 19-latek w czasie wojny za starszego brata pojechał na roboty do Niemiec. Gdy wrócił pracował w dwóch kopalniach kamienia i rudy cynku. Był listonoszem i producentem dachówki.

📢 Wiceprezes ludowców z powiatu proszowickiego Marcin Gaweł żałuje, że nie doszło do powstania szerokiej koalicji powiatowej

Święto Ludowe to dobra okazja do oceny aktualnej kondycji ruchu ludowego. Szczególnie, gdy jest to Święto Ludowe o zasięgu krajowym. O sytuację ludowców i ich znaczenie na lokalnej scenie samorządowej zapytaliśmy głównego organizatora niedzielnych obchodów, czyli wiceprezesa powiatowego stronnictwa w Proszowicach i jednocześnie wójta Pałecznicy Marcina Gawła.

📢 Eurowybory 2024. Były prezydent Krakowa poparł kandydata Nowej Lewicy Andrzeja Szejnę. „Wie, jak wspierać Kraków i Małopolskę”.

Kampania wyborcza przed niedzielnymi (9 czerwca) wyborami do Europarlamentu zmierza powoli do finału. Wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna, lider listy Lewicy do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim uzyskał poparcie i rekomendację prof. Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa w latach 2002-2024. Panowie poinformowali o tym, podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek (4 czerwca) przy Nowohuckim Centrum Kultury (wcześniej planowano, że będzie to na placu przy Alei Róż, jednak z powodu deszczu zmieniono lokalizacje).

📢 Nowi dyrektorzy, w tym szef magistratu. Wymiana kadr w Urzędzie Miasta Krakowa nabiera rozpędu

Trwają powyborcze roszady personalne w UMK i podległych mu jednostkach. - Od 6 czerwca stanowisko dyrektora magistratu obejmie Paweł Sularz, do tej pory dyrektor Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Krakowie. Z kolei Krzysztofa Kowala, dotychczasowego szefa Zarządu Infrastruktury Sportowej (odwołanego 24 maja – red.) zastąpiła na stanowisku Katarzyna Stępniewska-Walaszczyk. Planowane jest ogłoszenie konkursu na dyrektora tej jednostki – poinformowano we wtorek (4 czerwca) na oficjalnym profilu UMK.

📢 Zalało kilka wsi pod Krakowem. Wielka woda topiła Ojców, zabierała meble i grille. W Skawie ogłoszono stan pogotowia przeciwpowodziowego

Najtrudniejsza sytuacja była nad ranem we wtorek, 4 czerwca w Sułoszowej, a potem w Ojcowie. Rzeka Prądnik wystąpiła z brzegów, sięgnęła niemal rekordowego zagrożenia. Zalała tereny Ojcowskiego Parku Narodowego oraz posesje i domy mieszkańców. Zalewane były drogi lokalne, nieprzejezdna była też trasa wojewódzka 773. Z jednego z pensjonatów woda zabrała meble ogrodowe. W gminie Skawina rzeka Skawinka przekroczyła stan ostrzegawczy. Tu ogłoszono stan pogotowia przeciwpowodziowego. Podtopienia dróg, posesji i domów były w gminach Wielka Wieś, Zielonki, Iwanowice, Kocmyrzów-Luborzyca. Ludzie workami z piaskiem zastawiali podwórka i domy.

📢 Nowatorska operacja trzustki w Szpitalu Rydygiera w Krakowie, pierwsza taka w Małopolsce. Robot da Vinci pomaga w kolejnych zabiegach

Skomplikowany zabieg usunięcia guza nowotworowego trzustki z wykorzystaniem robota przeprowadzono w Szpitalu Rydygiera. Tym samym krakowska placówka medyczna stała się pierwszym ośrodkiem w Małopolsce i drugim w kraju (po warszawskim szpitalu MSWiA), gdzie wykonano tego typu procedury onkologiczne z pomocą robota – urządzenia Da Vinci, którym „Rydygier” dysponuje od jesieni 2023 roku.

📢 Żywioł na Zarabiu w Myślenicach. Rzeka z trudem utrzymuje się w korycie. Ogłoszony został stan pogotowia przeciwpowodziowego

Podtopienia, zatkane przepusty na drogach i studzienki, naniesione błoto i żwir na jezdnie. Strażacy walczą z wodą i usuwają skutki nocnej ulewy. Najtrudniejsza sytuacja była w nocy w gminie Wiśniowa, gdzie zalało drogę wojewódzka nr 964 oraz sklep Biedronka i Rynek w Wiśniowej. Natomiast w Myślenicach zalało ulice Leśną. Burmistrz Myślenic ogłosił stan pogotowia przeciwpowodziowego.

📢 Ulewy w powiecie proszowickim. Nocna akcja w Nowym Brzesku

Nocna ulewa, która przeszła nad powiatem proszowickim, nie spowodowała wielkich szkód w infrastrukturze, ani nie była przyczyną licznych interwencji strażaków. Nie dało się jednak całkowicie uniknąć problemów. Najpoważniejsze miały miejsce w Nowym Brzesku. W wielu miejscach ucierpiały uprawy rolne i doszło do zamulenia dróg.

📢 Ojców zalany. Podtopienia w całej wsi i w parku narodowym. Prądnik wychodził z brzegów. Zalało popularną przydrożną knajpkę

W Ojcowie przy wjeździe do wioski i parku narodowego tworzy się wielkie rozlewisko. Pływają całe łąki przylegające do rzeki Prądnik, która już dawno wyszła z brzegów. Jak zwykle przy intensywnych opadach woda spływa wartko z Sułoszowej i rozlewa się w Ojcowie. We wtorek 4 czerwca już od rana strażacy mieli mnóstwo zgłoszeń o podtopieniach dróg i podwórek.

📢 Powiat miechowski. Szreniawa wylała w... Szreniawie

W powiecie miechowskim nocna ulewa najbardziej dała się we znaki w gminie Gołcza, gdzie wezbrana Szreniawa zagrażała m. in. Szkole Podstawowej w miejscowości Szreniawa. Strażacy interweniowali też w Adamowicach, Mostku i Miechowie.

📢 Powódź, burze i ulewy w Małopolsce. Zalane miejscowości, posesje i drogi. Ogłoszono najwyższy stopień ostrzeżeń pogodowych

Zgodnie z ostrzeżeniami w poniedziałek wieczorem w Małopolsce zaczęły się ulewy i burze. I trwały przez całą noc, a pada nadal we wtorek 4 czerwca. Pierwsze sygnały o zalanych posesjach i drogach były z Kasiny Wielkiej w powiecie limanowskim. Liczne interwencje również na terenie miejscowości Myślenice oraz Wiśniowa. Zalane są Kęty i gmina Trzyciąż, wylała Szreniawa. Takich miejsc jest jednak dużo więcej, m.in. w powiecie krakowskim, olkuskim, miechowskim. W Krakowie do zalanych ulic dołączyły wielkie korki i paraliż w komunikacji miejskiej. Zapowiadano też, że mocno podniesie się poziom wód w rzekach, od rana stany alarmowe na rzekach Stryszawka w Suchej Beskidzkiej i Prądnik (Ojców), wysoki też stan Wisły. Nowa prognoza IMGW jednak napawa optymizmem, padać będzie nadal, ale mniej, a w nocy i środę rozpogodzenie.

📢 Groźny wypadek o północy w Krakowie. Na Zabłociu auto wyleciało z drogi przy przejściu dla pieszych. Jedna osoba ranna, samochód do kasacji

O północy z poniedziałku na wtorek, 3 na 4 czerwca doszło do wypadku na ul. Zabłocie. Jedna osoba została ranna, doznała wielu złamań. Kierowca z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w słup sygnalizacji świetlnej w okolicy przejścia dla pieszych i przystanku tramwajowego - na przeciwko Krakowskiej Akademii im. A F Modrzewskiego. Pojazd w wyniku zderzenia zniszczył też barierki i znaki drogowe.

📢 Śmiertelny wypadek pod Krakowem. Samochód osobowy uderzył w drzewo. Kierowcy nie udało się uratować

Do tragicznego wypadku doszło w Mogilanach pod Krakowem na drodze powiatowej. W poniedziałek, 3 czerwca około godz. 19.30 samochód osobowy uderzył w drzewo przy ul. Skawińskiej w okolicy osiedla Parkowego. Z pierwszych informacji wynikało, że nieprzytomny kierowca jest zakleszczony w rozbitym samochodzie. Wezwane na miejsce służby ratownicze prowadziły resuscytację. Niestety wszystkie próby przywrócenia funkcji życiowych ofierze wypadku nie przyniosły oczekiwanego skutku. Mężczyzna poniósł śmierć.

📢 Paraliż komunikacyjny w Krakowie. Na podróż tramwajem trzeba było zarezerwować znacznie więcej czasu niż zwykle

Totalny paraliż komunikacyjny w centrum Krakowa. Tramwaje stanęły w korku, by dotrzeć w rejon Dworca Głównego, pełzły ulicą Westerplatte między przystankami "Teatr Słowackiego" i "Poczta Główna", a dalej kierowane były awaryjnie objazdem. Kto z dalszych dzielnic miasta wyjechał tuż po południu, docierał na miejsce w czasie dwa razy dłuższym niż na co dzień. Taka sytuacja była efektem rozpoczętego właśnie remontu, a zarazem poniedziałkowego wykolejenia tramwaju.

📢 Lotnicy, którzy zginęli nad Ostrowem, mają swój pomnik

W Ostrowie koło Proszowic został w niedzielę odsłonięty pomnik, poświęcony siedmiu lotnikom Południowoafrykańskich Sił Powietrznych (SAAF), którzy w nocy z 16 na 17 sierpnia 1944 roku zginęli w efekcie zestrzelenia bombowca liberator przez niemiecki myśliwiec. Załoga bombowca leciała z Włoch w rejon Puszczy Kampinoskiej, niosąc pomoc powstańcom warszawskim. Z jej składu uratował się tylko drugi pilot, który dzięki pomocy okolicznych mieszkańców przeżył wojnę.

📢 Problemy z przebudową ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej. Ile jeszcze mieszkańcy poczekają na otwarcie tych ulic?

Remont ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej miał potrwać do końca tegorocznych wakacji. Będą jednak spore opóźnienia. O problemach związanych z inwestycją na specjalnym briefingu prasowym, w poniedziałek 3 czerwca, opowiadali wiceprezydenci Krakowa Stanisław Mazur i Stanisław Kracik oraz Wiesław Nowak, prezes Grupy ZUE, która wykonuje prace. Omówiona została także sytuacja przedsiębiorców z tej części miasta, którzy z powodu modernizacji i zamknięcia ulic dla ruchu ponoszą duże straty.

📢 Fryzury. Krótki bob idealną propozycją na lato dla każdej kobiety [odmiany, charakterystyka, zdjęcia] 2.06

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi chęć zmiany i odświeżenia swojego wyglądu przed upragnionym urlopem, na przykład poprzez podcięcie włosów. Jedną z fryzur, która idealnie nadaje się na lato i podkreśla każdy typ urody jest krótki bob. Czym się charakteryzuje? Jakie są odmiany boba? Zobacz propozycje cięcia, które pasuje każdej kobiecie.

📢 ZŁOTY CHŁOPAK odc. 196. Rozstanie Ferita i Pelin. Streszczenie odcinka [10.06.24]

Ferit zaczyna martwić się o Seyran. Rozmawia o tym z Suną. Orhan ma problemy w więzieniu. Co się stało? Przeczytaj streszczenie 196. odcinka do serialu "Złoty chłopak".

📢 Dziedzictwo odc. 293. Nagranie obciążające Ikbal. Kto ją pogrąży? Streszczenie odcinka [10.06.24]

Yaman po raz kolejny ratuje Seher i chroni ją przed kłopotami. Kobieta nie czuje jednak wdzięczności. Na komendzie policjanci chcą strajkować. Jak rozwinie się protest? Koniecznie przeczytaj streszczenie 293. odcinka "Dziedzictwa".

📢 Dziedzictwo odc. 291. Seher zostaje aresztowana. Streszczenie odcinka [06.06.24]

Ali zostaje zawieszony, a Seher zaczyna mieć kłopoty. Dlaczego zostanie aresztowana przez policę? Czy Yaman ruszy jej na pomoc? Koniecznie przeczytaj streszczenie 291. odcinka "Dziedzictwa".

📢 Bieg z Gwizdkiem po Zdrowie w błocie i chłodzie. Zawodnicy mogli podziwiać na trasie piękno Doliny Będkowskiej i urocze ostańce

183 biegaczy dorosłych wystartowało w 4. Biegu z Gwizdkiem po Zdrowie w Jerzmanowicach. Ani poranny deszcz, wiatr i zimno, ani błoto na trasie biegu nie zniechęciło zawodników. Wystartowali o godz. 9.30 z terenu Chochołowego Dworu. To nie wszystko, bo po dorosłych wyruszyły też cztery grupy dziecięce. Rywalizacji i sportowych emocji nie brakowało w żadnej grupie wiekowej.

📢 Kraków. Tłumy w zajezdni tramwajowej MPK Podgórze. To był wyjątkowy Dzień Dziecka – z kierowaniem 40-tonowym tramwajem i kursem przez myjnię

Zajezdnia tramwajowa Podgórze w Krakowie przy ul. Brożka przeżywała w niedzielę (2 czerwca) prawdziwe oblężenie. Najmłodszym pokazano miejsca na co dzień dostępne tylko dla pracowników MPK, wyjątkowe były także wszystkie inne atrakcje przygotowane tu z okazji Dnia Dziecka. Projekt MPK cieszył się wręcz gigantycznym zainteresowaniem krakowian, a frekwencja przerosła nawet te najśmielsze szacunki i oczekiwania organizatorów wydarzenia.

📢 Ludowcy z całej Polski świętowali w Proszowicach. Wicepremier o hybrydowym ataku na nasz kraj

Przedstawiciele Ruchu Ludowego przyjechali w niedzielę do Proszowic, aby wziąć udział w krajowych obchodach Święta Ludowego. W czasie wydarzenia prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz mówił o priorytetach rządu w obecnej kadencji, wręczył odznaczenia zasłużonym działaczom oraz legitymacje nowym członkom partii.

📢 W Nowej Hucie powstał bobrowy plac zabaw. To jedna z najciekawszych enklaw dla dzieci w Krakowie

Atrakcyjne miejsce rekreacji stworzono przy ulicy Węgrzynowickiej w Nowej Hucie. Centrum nowego parku stanowi oryginalny – bobrowy plac zabaw, a główną oś - kładka, która scala wszystkie części enklawy. Są tam także: ścieżka edukacyjno-rekreacyjna dla dzieci i dorosłych, punkty obserwacji przyrody, ławki. Nowy park jest już dostępny dla mieszkańców.

📢 Armia pozbywa się niepotrzebnego sprzętu - teraz jeszcze taniej! Są samochody, narzędzia, instrumenty...

Gratka dla miłośników samochodów i sprzętu z demobilu: krakowski oddział Agencji Mienia Wojskowego ogłosił sprzedaż poprzetargową pojazdów, urządzeń, narzędzi ogrodniczych, a nawet instrumentów muzycznych, które nie zostały sprzedane na przetargu 7 maja. Wojsko solidnie obniżyło ceny wywoławcze. Decydować trzeba się szybko, bo propozycje cenowe na zakup powojskowego mienia można składać jeszcze tylko do 5 czerwca do godziny 10.

📢 Wędkarstwo to nie hobby, to styl życia! Oto najśmieszniejesze memy o wędkarzach. Sezon lato 2024

Wędkarstwo to archaiczne hobby starszych ludzi? Nic bardziej mylnego! Moda na wędkarstwo w Polsce rośnie. W mediach społecznościowych pełno zdjęć z udanych wypraw - i to nie tylko w kraju, bo furorę w ostatnich latach robią wędkarskie wycieczki po całym świecie. To coś więcej niż rozrywka, to styl życia, którym zaraża się coraz więcej osób. Nie wierzycie? Zobaczcie najzabawniejsze wędkarskie memy. Wędkarze mają do siebie dystans i potrafią się śmiać sami z siebie. Jak mówią, "żadna kobieta nie ma szans dostać tyle uwagi, co spławik w bezwietrzny dzień"!

📢 Zachwycający dywan z płatków żywych kwiatów na Boże Ciało. Pod Krakowem gospodynie zdobią drogę dla Jezusa

Płatki żywych kwiatów ścielą panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Czubrowicach (w gminie Jerzmanowice-Przeginia) przed kaplicą pod wezwaniem Jana Marii Vianneya w swojej miejscowości. Ten wyjątkowy i pracochłonny dywan z kwiatów jest dziękczynieniem na Boże Ciało. Tędy po kwiatach przechodzi kapłan niosący monstrancję z Najświętszym Sakramentem. To już kolejny rok, gdy gospodynie tak dekorują teren przed kaplicą.

📢 Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Proszowic

Ulicami Proszowic przeszła dziś tradycyjna procesja Bożego Ciała. Niemal w samo południe kilkuset wiernych wyruszyło z kościoła parafialnego, aby modlić się przy czterech ołtarzach, przygotowanych przez mieszkańców miasta. Mszy i procesji po jej zakończeniu przewodniczył abp Henryk Jagodziński, nuncjusz apostolski w Republice Południowej Afryki.

📢 Folk Festiwal w Racławicach. Panie dopisały, ale gdzie te chłopy?

Skromną obsadę miała tegoroczna, 27. edycja turnieju o tytuł Chłopa Roku, który tradycyjnie został zorganizowany w Janowiczkach, na polach racławickiej bitwy. O palmę pierwszeństwa walczyło zaledwie trzech kandydatów, spośród których najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy, trzydziestoletni Adrian Bernacki z Kościejowa. O wiele lepszą frekwencję miał sobotni turniej kół gospodyń wiejskich, do którego zgłosiło się osiem grup z Małopolski i jedna ze Świętokrzyskiego.

📢 Proszowice. Strażacy świętowali po burzliwym weekendzie. Odznaczenia i awanse

Strażacy z powiatu proszowickiego obchodzili swoje święto w niedzielę na miejskim Rynku. Tradycyjnie wydarzeniu towarzyszyło wręczenie odznaczeń za ofiarną służbę oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe.

📢 Najlepsze lumpeksy w Krakowie. Oto TOP 10 second handów w mieście według użytkowników Google. Tu można się ubrać modnie i oryginalnie

Lumpeksy w Krakowie. Kiedyś wiele osób podchodziło do nich z rezerwą, czy wręcz wstydziło się do nich wchodzić, a dziś to najmodniejszy sposób na shopping - mowa tutaj oczywiście o zakupach w sklepach z odzieżą używaną. Second handy, lumpeksy, ciucholandy czy sklepy vintage - bo tak też są nazywane - obecnie cieszą się gigantyczną popularnością, zwłaszcza wśród młodych dziewczyn, szukających oryginalnych, często markowych ubrań z dobrych materiałów i w przystępnej cenie. W Krakowie lumpeksów nie brakuje. Które są jednak najbardziej warte uwagi? Oto TOP 10 najwyżej ocenianych krakowskich second handów według użytkowników Google!

📢 Tak mieszka i żyje Joanna Kulig. Aktorka z małopolskiej Muszynki robi zawrotną karierę za oceanem, ale chętnie wraca w rodzinne strony

Joanna Kulig to światowej sławy aktorka z maleńkiej Muszynki w gm. Krynica-Zdrój w woj. małopolskim. Przez lata pracy osiągnęła bardzo wiele. Docenili ją w Hollywood, gra u boku znanych aktorów, a także ma swoje miejsce w Alei Gwiazd w Cannes. Nie tak dawno nasza duma narodowa zagrała u boku Anne Hathaway, Petera Dinklage'a czy Matthewa Brodericka. A jak wygląda prywatne życie aktorki? Każdy, kto miał okazję ją poznać przyznaje, że to bardzo serdeczna i otwarta osoba.

📢 Naga kobieta na sesji zdjęciowej w Krakowie. W biały dzień oglądali ją pasażerowie tramwajów, pracownicy ZUS, klienci paczkomatu

Naga kobieta postanowiła zrobić sobie sesję zdjęciowa w środku miasta. Nie zwracała uwagi, że wokół jest pełno pasażerów MPK i pracowników okolicznych biurowców. Kobieta całkowicie rozebrana pozowała tuż przy przystanku linii tramwajowej w Borku Fałęckim. Po kilku ujęciach zrobionych przez fotografa podbiegła do paczkomatu. Tam też przybrała kilka wdzięcznych póz ku uciesze ludzi wyglądających z okien pobliskich budynków.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski