Portowcy zremisowali bezbramkowo z Arką Gdynia

Tomasz Chałas tym razem nie zdobył żadnej bramki. W swoim poprzednim występie z Gryfem Wejherowo zaliczył hat-tricka. Wiola Borzym/pogonszczecin.pl
Bez zwycięstwa zakończyli piłkarze Pogoni Szczecin sparingową sobotę z drużynami z pierwszej ligi. Najpierw przegrali 3:4 z Chojniczanką Chojnice, a pod wieczór zremisowali 0:0 z Arką Gdynia.

O ile w meczu z Chojniczanką trener Dariusz Wdowczyk postawił na młodszych zawodników, wspartych Edim Andradiną i Vukiem Sotiroviciem, tak w próbę z Arką Gdynia posłał skład bliższy temu, który w rundzie jesiennej powinien rozpoczynać pojedynki w ekstraklasie.

W składzie Arki można było wychwycić kilka znajomych twarzy. W drugiej połowie w ataku zespołu z Trójmiasta wystąpili Arkadiusz Aleksander (ostatnio Flota Świnoujście) i Michał Szubert, który jest coraz bliżej przejścia do Gdyni z Dębu Dębno.

Głównie za sprawą tych dwóch graczy Arka osiągnęła po przerwie dużą przewagę, której nie potrafiła jednak udokumentować golem.

Kolejny sparing Portowcy rozegrają w najbliższą środę, na własnym stadionie z Olympique Lyon.

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 0:0

Arka (1. połowa): Szromnik - Stolc, Marcjanik, Jarzębowski, Glauber - Pietkiewicz - Szulc, Gałecki, Radzewicz - Fujikawa - Jamróz

Arka (2. połowa): Szromnik - Kubowicz, Marcjanik, Sobieraj, Tomasik - Pruchnik - da Silva, Szwoch, Wojowski - Szubert - Aleksander.

Pogoń: Janukiewicz - Frączczak, Dąbrowski (65 Kort), Golla, Pietruszka, Ława, Rogalski (70 Zwoliński), Bąk (70 Edi), Akahoshi, Murayama, Djousse (60 Chałas).

Więcej o sobotnich sparingach Portowców przeczytasz w poniedziałkowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego".