MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Port lotniczy Szczecin - Goleniów ewakuowany przez podróżnego, który przyleciał z Egiptu

slav
Do zdarzenia doszło wczoraj (czwartek) ok. godz. 13.30. Za pozostawienie bagażu bez nadzoru grozi grzywna w postaci mandatu w wysokości 500 zł.  Teraz w okresie urlopowym ilość zdarzeń nasila się.
Do zdarzenia doszło wczoraj (czwartek) ok. godz. 13.30. Za pozostawienie bagażu bez nadzoru grozi grzywna w postaci mandatu w wysokości 500 zł. Teraz w okresie urlopowym ilość zdarzeń nasila się. Autor: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
Funkcjonariusz Grupy Bezpieczeństwa Lotów przed wyjściem z sali przylotów terminala portu lotniczego Szczecin - Goleniów znaleźli torbę podróżną. Ponieważ nie udało się ustalić jej właściciela, rozpoczęto przygotowania do ewakuacji portu lotniczego.

Wezwano też Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji (SPAP) ze Szczecina. Na szczęście przybyli na miejsce funkcjonariusze policji po rozpoznaniu pirotechnicznym bagażu uznali bagaż za bezpieczny.

- Wstępnie udało się ustalić tożsamość nierozważnego podróżnego, który przybył lotem czarterowym z Egiptu - opowiada mł.chor. SG Anna Galon, rzecznik Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. - Ponieważ pozostawienie bagażu doprowadziło do sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu w komunikacji lotniczej, Placówka Straży Granicznej w Szczecinie - Goleniowie będzie prowadzić wobec tej osoby dalsze postępowanie karne.

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej pełniący służbę w portach lotniczych często mają do czynienia z niczyim bagażem pozostawionym na terenie lotniska.

- Niby przypadkiem, często przez nieuwagę, zabiegani podróżni zapominają zabrać ze sobą podręczną torbę, plecak, czy też celowo pozostawiają cięższy bagaż nie chcąc dźwigać go do kawiarni, toalety itp. - mówi Anna Galon. - Nie zdają sobie sprawy z konsekwencji pozostawienia swych rzeczy bez nadzoru. Nie chodzi tylko o przywłaszczenie ich sobie przez obce osoby, ale o wiele bardziej kłopotliwe konsekwencje - stworzenie podejrzeń o podrzucenie materiału wybuchowego. Nastręcza to konieczność zaangażowania funkcjonariuszy mających za zadanie dokonanie rozpoznania pirotechnicznego, zabiegu wysoce kosztownego, z uwagi na zabezpieczenie terenu i użycie odpowiedniego sprzętu. Ponadto stanowi zagrożenie dla porządku publicznego i wymusza konieczność wstrzymania lotów, ewakuacji osób itp.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński