Porażka na szczycie i niepewność Chemika Police

(sz)
Andrzej Szkocki
Chemik Police przegrał 1:3 z Impelem Wrocław i wciąż nie zagwarantował sobie zwycięstwa w sezonie zasadniczym Orlen Ligi.

Rok temu Chemik Police przegrał z Impelem, w którego składzie była Katarzyna Skowrońska, po pięciu setach walki. W tym sezonie dopiero w tie-breaku uratował się przed porażką we własnej hali, a siatkarska bitwa trwała dwie godziny. Kolejny mecz na szczycie tabeli Orlen Ligi miał być podobnie zacięty i tak się stało.

Pierwsza partia to sinusoida. Najpierw punktował Impel, po chwili Chemik. Na końcu seta wyżej stały akcje wrocławianek, które zwyciężyły 25:21. Trener Głuszak wybrał najlepiej odbierające przyjmujące Jagieło i Blagojević, ale przez to cierpiał atak. Policzanki poprawiły się w drugim secie, ale trzeci znów padł łupem Impelu, przez co znalazły się w opałach. Nie uciekły z nich, a porażka 1:3 oznacza, że nie zagwarantowały sobie zwycięstwa w sezonie zasadniczym Orlen Ligi. Muszą wygrać w niedzielę z Atomem Treflem Sopot.

Impel Wrocław - Chemik Police 3:1 (25:21, 22:25, 25:21, 25:19)