Brzuch do wynajęcia. Zobacz za ile kobiety są w stanie...

Brzuch do wynajęcia. Zobacz za ile kobiety są w stanie urodzić komuś dziecko

Ewelina Oszmian - Gazeta Współczesna

Głos Szczeciński

Aktualizacja:

Głos Szczeciński

Brzuch do wynajęcia. Zobacz za ile kobiety są w stanie urodzić komuś dziecko

©(Stock)

Nie możesz urodzić własnego dziecka, a bardzo chcesz je mieć? Za ok. 130 tys. zł w Polsce bez najmniejszego trudu można znaleźć kobietę, która urodzi dziecko z uzyskanego metodą in vitro zarodka obcych ludzi.
Brzuch do wynajęcia. Zobacz za ile kobiety są w stanie urodzić komuś dziecko

©(Stock)

W Polsce funkcjonuje bardzo rozległy i sprawny rynek matek zastępczych. Dziennik.pl opisał historię prowokacji dziennikarskiej, w której dwoje reporterów za pieniądze skorzystało z agencji pośrednictwa.

Agencja taka pomaga w znalezieniu surogatki - kobiety, które w zamian za określone wynagrodzenie przyjmują zapłodnione in vitro komórki jajowe kobiet niemogących zajść w ciąże. Po urodzeniu zrzeka się wszystkich praw do urodzonego przez siebie dziecka na rzecz biologicznych rodziców.
Taką usługą najczęściej interesują się kobiety, które w wyniku różnych problemów straciły macicę. Poza tym są zdrowe, ich jajniki pracują prawidłowo. Produkują więc komórki jajowe, z których lekarze - po wpuszczeniu do nich nasienia pochodzącego od partnera - mogą stworzyć zarodek. Problem w tym, że nie może się on rozwijać w ciele kobiety, od której pobrano komórki (powód - brak macicy). Wyjściem może być poszukanie surogatki. To bodaj jedyna możliwość, by partnerzy, którzy są płodni, ale z różnych przyczyn nie mogą urodzić dziecka, spłodzili własnego potomka.

Zapłodnienie odbywa się metodą in vitro, klienci dostarczają zarodek z własnych komórek.

W rzeczywistości aby wynająć surogatkę nie potrzeba żadnej agencji pośrednictwa, ani prowokacji dziennikarskiej. W sieci można znaleźć mnóstwo ogłoszeń osób oferujących "brzuchy do wynajęcia" oraz ludzi, którzy takiego brzucha szukają. Istnieją nawet specjalne fora internetowe, które dotyczą tematyki wynajmowania brzuchów - można znaleźć na nich oferty, porozmawiać, rozwiać wątpliwości.

"Wynajmowanie brzuchów" jest procederem całkowicie legalnym. Nie ma przepisów regulujących instytucję matki zastępczej. Surogatka po urodzeniu dziecka w świetle prawa jest jego biologiczną matką. Przepisy nie stoją na przeszkodzie zrzeczeniu się praw do dziecka i wskazaniu przez matkę konkretnych rodziców adopcyjnych. Problemy zaczynają się, gdy zastępcza matka nie chce oddać dziecka. W takim wypadku jednak nie ma żadnych paragrafów chroniących "klientów".

Aby znaleźć matkę dla dziecka wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać "wynajmę brzuch" lub "surogatki" i wyskakuje mnóstwo ofert. Zwykle podają adres e-mailowy, numer Gadu-Gadu, ale zdarza się, że również numer komórki.

Przykładowe ogłoszenia znalezione w sieci:
Urodze dziecko rodzinie niemogącej mieć dzieci,bez zbędnych formalności(z legalną adopcją i umową cywilno-prawną).Jestem w trudnej sytuacji i potrzebuje pieniedzy.W sprawach finansowych możemy sie dogadać.Prosze nie traktować mnie z góry jak wyrodnej matki,dopuki nie znajdą sie państwo w bardzo trudnej
sytuacji którą mam.Jeśli jest ktoś zainteresowany moją ofertą proszę o kontak na
meila; @@@@ (pisownia oryginalna)

Wynajme swoj brzuch na 9miesięcy ludziom ktorzy chcą strasznie mieć dziecko mam28lat i jestem zdrowa i nie mam problemu z zajsciem i donoszeniem ciazy mam dwojke własnyc zdrowych dzieci!Moj mail:@@@@
(pisownia oryginalna)

Wynajme swój brzuch na okres 9 miesięcy . Podpisana jest wtedy umowa cywilna między stronami zainteresowanymi. Jestem kobietą wykształconą ,zdrową i z miasta Kontakt ze mną to tel.@@@@ (pisownia oryginalna)

Mam 28lat i dwojke dzieci pomoge parze w zamian za odpowiednie wynagrodzenie ale nie potrafie okreslic ceny gdyz nie jest to takie proste ciezko wycenic trudy jakie wiarza sie z ciaza i porodem wiec czekam na jakies konkretne propozycje jestem osoba zdrowa i zadbana nie mam zadnych nalogow czekam na powazne i przemyslane propozycje (pisownia oryginalna)

- Chciałam mieć dziecko, ale adopcja nie wchodziła w grę. Przy ostatnim porodzie, w czasie cesarskiego cięcia, krwotok spowodował śmierć dziecka, a mi trzeba było usunąć macicę. Postanowiłam szukać matki zastępczej - opowiadała trzy lata temu jednemu z polskich magazynów kobieta z Białegostoku.

W projekcie ustawy bioetycznej przygotowywanej przez zespół pod kierownictwem Jarosława Gowina znalazł się przepis o zakazie macierzyństwa zastępczego. Gdyby ustawa weszła w życie, proceder stałby się nielegalny, na razie budzi tylko dylematy moralne.


Wynajęta kobieta urodzi Twoje dziecko za pieniądze! - Gazeta Współczesna

Komentarze

Wszystkie komentarze (9) forum.gs24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

GS24 poleca

Wideo