ZMIANA CZASU NA ZIMOWY 2017: To ostatnia zmiana czasu na...

  ZMIANA CZASU NA ZIMOWY 2017: To ostatnia zmiana czasu na zimowy?. Od 2018 zmiany czasu nie będzie?

  Barbara Bujar

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  To już ostatnia zmiana czasy na zimowy? Wszystko wskazuje na to, że tak. W 2017 roku po raz ostatni przesuniemy wskazówki do tyłu, jeśli zgodzą się na to posłowie. Jest na to duża szansa, bowiem na komisji członkowie wszystkich klubów poparli zmiany. Jeśli propozycja przejdzie przez Sejm, ostatni raz zegarki przestawimy wiosną, na czas letni, przy którym zostaniemy na stałe. Zmiana czasu na zimowy 2017 prawdopodobnie jest ostatnią.
  ZMIANA CZASU NA ZIMOWY 2017 już 28.10.2017
  1/5
  przejdź do galerii

  ZMIANA CZASU NA ZIMOWY 2017 już 28.10.2017

  ZMIANA CZASU NA ZIMOWY 2017: KIEDY PRZESTAWIAMY ZEGARKI?


  Warto na początek przypomnieć, że zmiana czasu na zimowy w Polsce została wprowadzona tak naprawdę dopiero w 1977 roku i wynikała z oszczędności. Chodziło o jak największe wykorzystanie światła dziennego. Tym bardziej, że 40 lat emu, zdecydowanie więcej zakładów pracy pracowało już od godziny 6 rano. Dzięki zmianie czasu na zimowy, w fabrykach wcześniej robiło się jasno, i można było wyłączyć lampy.

  CZYTAJ KONIECZNIE
  ZMIANY CZASU NIE BĘDZIE: POSŁOWIE ZDECYDOWALI


  Obecnie jednak zmiana czasu na zimowy traci sens, ponieważ coraz więcej firm zaczyna pracę o godz. 9-10 a kończy po godz. 17. oznacza to, że światło dzienne bardziej potrzebne jest po południu niż rano. Zatem czy jest sens zmieniać czas na zimowy? Warto podkreślić, że jeśli tego nie zrobimy, to jasno rano zrobi się dopiero w okolicach godziny 8.

  ZMIANA CZASU Z LETNIEGO NA ZIMOWY 2017: 28.10.2017


  W 2017 roku zegarki z czasu letniego na zimowy przestawiamy prawdopodobnie po raz ostatni w nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października. Do czasu letniego wrócimy w nocy z soboty 24 marca na niedzielę 25 marca 2018 roku i to będzie ostatnia zmiana czasu.

  Oczywiście o ile zmiany zostaną poparte w Sejmie. Jak na razie jednak propozycja PSL-u zyskała poparcie sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych. Zgodzili się na nią członkowie wszystkich klubów. A to oznacza, że głosowanie w Sejmie może być formalnością

  CZYTAJ KONIECZNIE
  CZY UNIA EUROPEJSKA ZMUSZA NAS DO ZMIANY CZASU?  Wcześniej pisaliśmy
  Jest projekt, aby nie zmieniać czasu z letniego na zimowy
  Ludowcy wnieśli do Sejmu wniosek o ustalenie czasu letniego jako czasu urzędowego w RP. Dzięki temu nie musielibyśmy przestawiać zegarków dwa razy do roku, nasze zegary biologiczne nie byłyby rozregulowane, a my czulibyśmy się lepiej i przede wszystkim zdrowiej.

  To wszystko dzieje się właśnie na skutek zmiany czasu. Dodatkowo gospodarka uległaby unormowaniu. Na przykład PKP nie musiałoby się martwić o godziny przyjazdów i odjazdów pociągów w dniu zmiany czasu.

  Zmiana Czasu w Europie


  Przypomnijmy, że Unia Europejska w 2001 roku uchwaliła prawo, które bezterminowo reguluje obowiązujące zmiany czasu na letni i zimowy. Czas dwa razy roku zmieniany jest w ok. 70 państwach na świecie.

  Tymczasem wniosek PSL, aby nie zmieniać czasu na zimoy ma w Polsce wielu zwolenników. Jeżeli zostanie przyjęty przez Sejm (na razie jest analizowany przez Biuro Legislacyjne i Biuro Analiz Sejmowych), z 28 na 29 października 2017 nie przestawimy zegarów, i pozostaniemy przy czasie letnim. Będziemy stanowili wtedy jeden z nielicznych krajów europejskich, które nie zmieniają czasu. Na ten moment są to jedynie Białoruś, Islandia i Rosja.

  PSL przeciw zmianie czasu na zimowy w 2017 roku


  - Ludzi tak drażni ta zmiana czasu, ten krótki dzień, ta długa noc listopadowa, która jest w Polsce - przekonywał Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

  ZMIANA CZASU NA ZIMOWY 2017: JEST SZANSA ŻE NIE PRZESTAWIMY ZEGARKÓW?


  - PiS pokazał, że w ciągu nawet tej krótszej nocy jest w stanie zmieniać ustawy o ustroju państwa - ironizował szef PSL. Zapewnił też, że złożony już w sejmie projekt cieszy się znacznym poparciem społecznym. - Mam nadzieję, że marszałek sejmu (...) zgłosi to szybko do pierwszego czytania, w dzień czy w nocy to przegłosujemy i zatrzymamy czas letni na dłużej - powiedział Kosiniak-Kamysz. Jak dodał, pozostanie przy czasie letnim oprócz pozytywnego wpływu na samopoczucie przysporzy też korzyści ekonomicznych.  POLECAMY TWOJEJ UWADZE

  Znasz język śląski? Przetłumacz te zdania QUIZ JĘZYKOWY II  Czy dostałbys się do policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT  Ile zarabiają prostytutki na Śląsku i za co RAPORT  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Wszystkie komentarze (5) forum.gs24.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   GS24 poleca:

   Nasze Dobre z Pomorza - przedstawiamy uczestników konkursu

   Nasze Dobre z Pomorza - przedstawiamy uczestników konkursu

   NAUCZYCIEL NA MEDAL - Głosuj na najlepszych!

   NAUCZYCIEL NA MEDAL - Głosuj na najlepszych!

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Warto zobaczyć

   Wideo: J. Kaczyński na "miesięcznicy": Za sześć miesięcy spotkamy się tu po raz ostatni