Policcy biegacze królami maratonów. Tytuł zdobyli w Krakowie, mimo biegania z kontuzjami

Marek Jaszczyński
Beata Łempkowska oraz Konrad Krasnodębski, dwójka amatorów długodystansowego biegania zdobyła najbardziej prestiżową nagrodę dla maratończyków.

Tytuł zdobywcy Korony Maratonów Polskich przypada temu biegaczowi, który ukończy pięć biegów na dystansie maratońskim o długości 42,195 km: Maraton Dębno, Cracovia Maraton, Maraton Wrocławski, Maraton Warszawski i Poznań Maraton w ciągu 24 miesięcy, licząc od daty pierwszego ukończonego maratonu.

Beata i Konrad postanowili powalczyć o koronę w 2018 roku i dokonali tej sztuk w kwietniu tego roku w Krakowie. Byli jednymi z trzech tysięcy biegaczy, którzy po blisko trzech latach przerwy spowodowanej pandemią, wystartowali z Rynku Głównego.
Dla Beaty Łempkowskiej (czas: 05:25:44) i Konrada Krasnodębskiego (czas: 04:49:29) był to już ostatni piąty start zaliczany do cyklu Korony Polskich Maratonów. Oboje po przekroczeniu mety przyznali, że są szczęśliwi z osiągniętego celu po wielu trudach i ciężkich przygotowaniach treningowych w BBL Police, Lovelasy. Przyznali się, że biegli z kontuzjami, ale wiara w osiągnięcie sukcesu była najważniejsza. Dodajmy, że pani Beata jest policzanką, która zdobyła ten zaszczytny tytuł.

W krakowskim maratonie pobiegł jeszcze jeden policzanin - Mariusz Kopaniecki (czas: 04:27:22). Zwycięzcą biegu został zawodnik z Kenii, Metto David (czas:02:14:07).

W dotychczasowych edycjach Cracovia Maraton startowali zawodnicy z 55 państw. Organizowany jest od 2002 roku jako najważniejsze wydarzenie biegowe w Krakowie i największy wiosenny bieg na królewskim dystansie w Polsce. Od 2014 roku start i meta zawodów usytuowane są na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: "z historią w tle", uczestnicy maratonu przebiegają obok wielu wspaniałych zabytków Krakowa.

Międzyzdrojski Bieg do Kultury. Zobacz, jak wyglądał [ZDJĘCI...