Pogoń w Turcji. Dwa sparingi wygrane

(mc)
Adam Frączczak (z lewej) zdobył pierwszego gola dla Pogoni w meczu z Wołyniem Łuck. Fot. Archiwum
Sporo zamieszania było z dzisiejszymi meczami kontrolnymi Pogoni Szczecin w trakcie obozu w Turcji. Ostatecznie udało się Portowcom zagrać dwa sparingi. W obu wygrali do zera, najpierw 1:0, później 2:0.

W pierwszym spotkaniu Portowcy zmierzyli się z zespołem z Wybrzeża Kości Słoniowej - Zobah Sport. Pogoń wygrała po bramce Marcin Klatta. Napastnik Portowców kilka minut później nie wykorzystał jeszcze rzutu karnego.

Pogoń Szczecin - Zobah Sport 1:0 (1:0)
Bramka: Klatt (23).
Pogoń: Kupczanko - Rogalski, Matuszczyk, Hrymowicz, Rydzak - Wólkiewicz, Zawadzki, Dziuba, Kolendowicz, Klatt (60 Lebedyński) - Wiśniewski.

W drugim meczu, z ukraińskim Wołyniem Łuck, z którym Portowcy mierzyli się także przed rokiem, padł wynik 2:0 dla zespołu trenera Artura Płatka. Bramki dla Pogoni zdobyli Adam Frączczak i Marcin Dymkowski. Mecz przerwano w 80. minucie, gdyż na boisko wtargnął trener Wołynia, który zaczął wyzywać i kopać swoich piłkarzy. Podobne zajście miało miejsce także przed rokiem w meczu obu ekip.

Pogoń Szczecin - Wołyń Łuck 2:0 (2:0)
Bramki: Frączczak (8), Dymkowski (40).
Pogoń: Fabiniak - Szałek, Radler, Dymkowski, Petasz - Majkowski (60 Lebedyński), Akahoshi, Mandrysz, Ława, Pietruszka - Frączczak.