Pogoń Szczecin pierwsza i lepsza w meczu noworocznym

(sz)
Sebastian Szczytkowski
W tradycyjnym meczu noworocznym old boyów Pogoń wygrała ze Stalą.

Old boye Pogoni strzelili pierwszego gola w Szczecinie w 2020 roku. Piłka wpadła do siatki o godzinie 12:24. Stal wyrównała, ale im dłużej trwało spotkanie, tym większa była przewaga starszych panów w granatowo-bordowych strojach. Do przerwy było 3:1 dla Pogoni, więc piłkarze z Bandurskiego mieli jeszcze nadzieję na zwycięstwo. Została ona odebrana w drugiej połowie. Co prawda Stal zdobyła ostatnią bramkę, ale była to bramka na 2:7. Po wysokim zwycięstwie Pogoń zabrała puchar przechodni. "Wrócił on na swoje miejsce" - mówili zwycięzcy.

Tegoroczna edycja to już 43. meczu noworocznego w Szczecinie. Pogoń skutecznie zrewanżowała się za porażkę sprzed 365 dni. W jej składzie można było zobaczyć między innymi Zbigniewa Długosza, Andrzeja Miązka i Bartosza Ławę. W 2004 roku wyjątkowo rozegrano mecz bezbramkowy, tym razem goli nie zabrakło.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?