Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 3:1. Wspaniały triumf Portowców!

Redakcja
Piłkarze Pogoni Szczecin pokonali na własnym stadionie Arkę Gdynia 3:1 (1:1). Bohaterem meczu został Donald Djousse, który zdobył dwie bramki.

Szczecinianie objęli prowadzenie w 15 minucie meczu po bramce Donalda Djousse, który dobił piłkę po zgraniu głową przez Adam Frączczaka. Portowcy udokumentowali w ten sposób przewagę jaką mieli od początku meczu.

Goście później groźnie atakowali, mieli kilka okazji i w 31 minucie wyrównali po strzale Ivanowskiego. W ciągu kolejnych minut Arka powinna była strzelić kolejne dwa gole, ale dwa razy świetnie spisał się Janukiewicz, który obronił bardzo groźne uderzenia.

Po zmianie stron znów groźniej atakowała Pogoń. Bliski strzelenia gola był w 54 minucie Radler, ale minimalnie przestrzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Dziesięć minut później Djousse zdobył swojego drugiego gola, po znakomitym podaniu Kolendowicza. Po 120 sekundach Portowcy prowadzili już dwiema bramkami. Edi podał do Ławy, który błyskawicznie zdecydował się na uderzenie z linii pola karnego. Bramkarz gości nie miał nic do powiedzenia.

Później Pogoń miała jeszcze swoje szanse, m. in. Adam Frączczak trafił w 76 minucie w słupek.

Na trzy minuty przed końcem meczu Arka mogła strzelić kontaktową bramkę, ale po strzale Niedzieli gospodarzy uratowała poprzeczka.

Arka kończyła mecz w dziesiątkę po tym jak Mazurkiewicz obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.