Pogoń przegrała z Zagłębiem. Zmarnowana szansa na zwycięstwo

Agata Cebula z SPR Pogoni Szczecin.
Agata Cebula z SPR Pogoni Szczecin. Andrzej Szkocki/Polska Press
Szczecińskie szczypiornistki nadal nie potrafią spokojnie rozegrać końcówki spotkania z silnym przeciwnikiem.

Niedzielny mecz w Lubinie był niemal kopią występu Pogoni w Elblągu. Nasz zespół w pierwszej połowie miał nieznaczną przewagę, a już na pewno był równorzędnym przeciwnikiem. Jeszcze przed przerwą szczecinianki zdołały wyjść na trzybramkowe prowadzenie (15:12), ale „miedziowe” zdążyły odrobić część strat.

Druga połowa znów wyrównana. Po 40. minucie Zagłębie zdołało wykorzystać błędy w ataku Pogoni i miało cztery bramki zaliczki (25:21). Pogoń walczyła, odrabiała straty i po rzucie Agaty Cebuli z rzutu karnego był remis 27:27. Było pięć minut do końca i nasz zespół miał grać w przewadze. Przez kilkadziesiąt sekund w podwójnej. Ale okazji nie wykorzystał. Stracił bramkę, za szybko zagrał w ataku i po kolejnym błędzie – Zagłębie uciekło. Minutę przed końcem powiększyło różnicę do trzech trafień i było po meczu. Bramka Natalii Nosek było marnym pocieszeniem.

Czołówka rozgrywek ucieka naszej drużynie.

Zagłębie Lubin – SPR Pogoń Szczecin 31:28 (15:16)
Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa - Cebula 5, Noga 4, Nosek 4, Blazević 4, Gadzina 3, Kochaniak 3, Bancilon 2, Marcikowa 1, Janas 1, Koprowska 1, Płomińska, Urbańska, Zawistowska, Senderkiewicz.

Inne wyniki 15. kolejki: KPR JG – Start 25:26, Piotrcovia – UKS 28:25, KPR K. - AZS 21:26.