Pogoń - Arka 3:1. Portowcy pokazali charakter! [zdjęcia]

Marcin Bielecki
Donald Djousse strzelił dwa gole dla Pogoni w meczu z Arką.
Donald Djousse strzelił dwa gole dla Pogoni w meczu z Arką. Marcin Bielecki
Piłkarze Pogoni Szczecin pokonali na własnym stadionie Arkę Gdynia 3:1 (1:1). Bohaterem meczu został Donald Djousse, który zdobył dwie bramki.

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 3:1

Szczecinianie objęli prowadzenie w 15 minucie meczu po bramce Donalda Djousse, który dobił piłkę po zgraniu głową przez Adam Frączczaka. Portowcy udokumentowali w ten sposób przewagę jaką mieli od początku meczu.

Goście później groźnie atakowali, mieli kilka okazji i w 31 minucie wyrównali po strzale Ivanowskiego. W ciągu kolejnych minut Arka powinna była strzelić kolejne dwa gole, ale dwa razy świetnie spisał się Janukiewicz, który obronił bardzo groźne uderzenia.

Po zmianie stron znów groźniej atakowała Pogoń.

W 64 Djousse zdobył swojego drugiego gola, po znakomitym podaniu Kolendowicza. Po 120 sekundach Portowcy prowadzili już dwiema bramkami. Edi podał do Ławy, który błyskawicznie zdecydował się na uderzenie z linii pola karnego. Bramkarz gości nie miał nic do powiedzenia.

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 3:1 (1:1)
Bramki: Djousse 2 (15, 64), Ława (66) - Ivanowski (31).

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Peter Hricko, Błażej Radler, Emil Noll, Przemysław Pietruszka - Adam Frączczak, Mateusz Szałek, Edi Andradina (66 Takafumi Akahoshi), Bartosz Ława, Robert Kolendowicz (83 Maksymilian Rogalski) - Donald Dering Djousse (77 Vuk Soitrović).

Arka Gdynia: Marcin Juszczyk - Damian Krajanowski, Sławomir Mazurkiewicz, Krzysztof Łągiewka, Marcin Radzewicz - Jakub Kowalski (79 Bartłomiej Niedziela), Tomasz Jarzębowski, Petr Benat, Mirko Ivanovski (64 Janusz Surdykowski) - Piotr Kuklis, Bartosz Flis (74 Mateusz Szwoch).