Pogoń '04 Szczecin zremisowała z mistrzem Polski

(sz)
Andrzej Szkocki
Futsaliści Pogoni '04 Szczecin wywalczyli punkt w hali mistrza Polski. Dzięki dwóm bramkom Artura Jurczaka zremisowali 2:2.

Mecz rozpoczął się źle dla granatowo-bordowych. Nie minęły dwie minuty, a Krawczyk skorzystał z wolnego miejsca i wyprowadził mistrza Polski na prowadzenie.

Zareagował Artur Jurczak, który jest w tym sezonie najlepszym strzelcem Pogoni '04 Szczecin. Najpierw przeprowadził solowy atak po przechwycie, a następnie wykorzystał grę Gatty Active Zduńska Wola z wycofanym bramkarzem. Jurczak zdobył dotychczas 11 goli.

Portowcy byli blisko zwycięstwa, ale ostatecznie przywiozą do Szczecina punkt za remis. W 36. minucie wynik na 2:2 ustalił Marciniak.

Mało czasu na odpoczynek mają Michał Kubik i Dominik Solecki, których selekcjoner Andrzej Bianga powołał na dwumecz z Belgami. Starcia reprezentacji Polski w poniedziałek i wtorek w Zielonej Górze. Zero-czwórka zakończy rundę jesienną za dwa tygodnie. W Azoty Arenie podejmie Piasta Gliwice.

Gatta Active Zduńska Wola - Pogoń '04 Szczecin 2:2 (1:2)
Bramki: Krawczyk (2), Marciniak (36) - Jurczak 2 (14, 18)
Pogoń: Lasik, Koszmider – Bugański, Gepert, Jurczak, Jakubiak, Kubik, D. Solecki, Jonczyk, Cymański, Kawczak, O. Solecki