Po trzech porażkach z rzędu Wilki Morskie znów zwycięskie

Taylor Brown zdobył 17 punktów w meczu z Polpharmą.
Taylor Brown zdobył 17 punktów w meczu z Polpharmą. Sebastian Wołosz/archiwum
King Szczecin pokonała na wyjeździe Polpharmę Starogard Gdański 81:64. To pierwsza wygrana Wilków od blisko miesiąca.

Polpharma Starogard Gd. - King Szczecin 64:81 (21:16, 21:26, 10:23, 12:16)
King: Brown 17, Kikowski 17, Robbins 10, Robinson 10, Łukasiak 6, Sword 6, Dutkiewicz 5, Garbacz 4, Nowakowski 4, Kulon 2.

Porażka w środowym meczu z ostatnią w tabeli Siarką Tarnobrzeg, na dodatek na własnym parkiecie, mocno podziałała na zespół trenera Marka Łukomskiego. King Szczecin wypadł z pierwszej ósemki i mało kto chciał już pamiętać o pięknych porażkach z mocnymi rywalami. Mecz z Polpharmą w Starogardzie Gdańskim Wilki musiały wygrać. I tak też się stało, choć po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili różnicą pięciu punktów. Zaraz na początku drugiej połowy Polpharma po raz ostatni w tym meczu miała więcej punktów niż goście. W trzeciej kwarcie King rozbił rywali aż 23:10.

Bardzo dobre spotkanie w barwach szczecińskiego zespołu rozegrali Taylor Brown i Paweł Kikowski. Amerykanin zdobył 17 punktów, zanotował 8 zbiórek i dwie asysty. „Kiko” także nazbierał 17 oczek i dorzucił dwie zbiórki. Wilki znów często próbowały rzutów za trzy punkty, ale trafiły tylko osiem z 24 prób. Na Polpharmę jednak to wystarczyło.

14 grudnia Wilki grają w Gdyni z Asseco.