Piotr Lisek powrócił do rywalizacji. Był drugi w Poznaniu

Piotr Lisek
Piotr Lisek Andrzej Szkocki
Lekkoatletyka. Piotr Lisek (OSOT Szczecin) z wynikiem 5,65 m zajął 2. miejsce podczas międzynarodowego mityngu Athletics Grand Prix w Poznaniu.

W zawodach startowali seniorzy i juniorzy. W wielu konkurencjach wystąpiła polska czołówka. W skoku o tyczce zaprezentował się Lisek, który sezon rozpoczął trzy tygodnie temu pechowo, bo kontuzją pięty. Z tego względu zabrakło go w Drużynowych Mistrzostwach Europy.

W Poznaniu w pierwszych próbach zaliczał 5,40 i 5,55 m, w trzeciej 5,65 m i nie poradził sobie z 5,75 m. Wygrał Francuz Ethan Cormont (5,75 m).

Na dystansie 800 m rywalizował Michał Rozmys (Barnim Goleniów). Zajął 2. miejsce z czasem 1:47,15, czyli o dwie sekundy gorzej od minimum olimpijskiego, ale Rozmys w Tokio powinien startować na 1500 m.

Za dwa tygodnie w Poznaniu będą mistrzostwa Polski.