Piłka w regionie: pierwsza porażka Floty Świnoujście w IV lidze [ZDJĘCIA]

Jacek Wójcik, lis
Bałtyk Koszalin - Flota Świnoujście 6:3.
Bałtyk Koszalin - Flota Świnoujście 6:3. Jacek Wójcik/Głos Koszaliński
Na 15 wygranych z rzędu zakończyła się jesienna seria lidera IV ligi, Floty Świnoujście. W 16. kolejce, przedostatniej w tej rundzie, przegrała w Koszalinie z Bałtykiem 3:6 (1:2).

Goście ze Świnoujścia jeszcze przed meczem z Bałtykiem zapewnili sobie pierwszą lokatę na półmetku sezonu. Nie uda im się jednak zakończyć rundy z kompletem wygranych spotkań. Już na początku spotkania pomocnik Bałtyku, Krystian Kąkol trafił w poprzeczkę, a w 12. minucie było 1:0 dla gospodarzy, po rzucie rożnym i precyzyjnym strzale Jakub Forczmańskiego. Ten sam zawodnik podwyższył wynik cztery minuty później, wykorzystując rzut karny za zagranie ręką piłkarza Floty.

Piłkarze lidera zdobyli kontaktowego gola w 35. min. Z karnego trafił Kamil Poźniak (w przeszłości grał w Gwardii Koszalin).

Druga połowa rozpoczęła się od strzału w słupek gości, którzy od początku zepchnęli Bałtyk do głębokiej defensywy. W 54. min gospodarze wyprowadzili jednak skuteczną kontrę. Piłkę na lewej stronie otrzymał Dominik Pawłowski i posłał ją do siatki przy dalszym słupku. Niespełna 10 min później Pawłowski wywalczył rzut karny. Ponownie skutecznym egzekutorem był Forczmański, który tym samym skompletował w tym meczu hattricka.

Końcówka meczu to bokserska wymiana ciosów między zespołami. Flota w 74. min. trafiła na 4:2, ale 5 minut później jedna z wielu groźnych kontr Bałtyku przyniosła gola numer 5. Dobijając strzał Adriana Cybuli, Kąkol efektownie przelobował golkipera Floty. W 89. świetny kontratak przeprowadzili rezerwowi Bałtyku (młodzieżowcy). Alan Krauze dośrodkował z prawej strony, a Krystian Glama popisał się uderzeniem głową na 6:2, zdobywając w ten sposób swojego pierwszego ligowego gola w seniorach.

Goście poprawili jeszcze wynik w doliczonym czasie gry, za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić stoper Bałtyku, Michał Czenko. Zanim zabrzmiał ostatni gwizdek grający w „10" Bałtyk oddał jeszcze dwa groźne strzały, ale tym razem obronną ręką wyszedł bramkarz Floty, Daniel Kusztan.

Wyniki 16. kolejki: Bałtyk Koszalin – Flota Świnoujście 6:3, Chemik Police – Orzeł Wałcz 2:1, Gavia Choszczno – Dąb Dębno 0:3, Wybrzeże Rewal – Wieża Postomino 3:3, Hutnik Szczecin – Olimp Gościno 0:3, Mechanik Bobolice – Błękitni II Stargard 4:1, MKP Szczecinek – Biali Sądów 2:1, Iskierka Szczecin – Gwardia Koszalin 1:5, Kluczevia Stargard – Rasel Dygowo 2:0.

Flota wciąż prowadzi w tabeli, ale ma już tylko 5 punktów przewagi nad Kluczevią, 8 nad Bałtykiem i 10 nad Gwardią.

Klasy Okręgowe
Grupa 1. Wyniki 14. kolejki: Iskra Golczewo – Ina Goleniów 2:3, Gryf Kamień Pom. - Sparta Gryfice 4:1, Prawobrzeże Świnoujście – Sarmata Dobra 1:0, Orzeł Łożnica – Kotwica II Kołobrzeg 2:2, Jantar Dziwnów – Pomorzanin Sławoborze 8:0, Astra Ustronie Morskie – Rega Trzebiatów 2:4, Mewa Resko – Polonia Płoty 3:5, AP Kotwica Kołobrzeg – Płomień Myślino 4:3.

Liderem jest Gryf Kamień (34 punkty), przed Iną Goleniów (33) i Regą Trzebiatów (31).

Grupa 2. Wyniki 14. kolejki: Stal Szczecin – Iskra Banie 1:3, Jeziorak Szczecin – Morzycko Moryń 4:1, Kasta Majowe Szczecin – Łabędź Widuchowa 5:1, Odra Chojna – Osadnik Myślibórz 3:0.

W tabeli prowadzi Odra Chojna z przewagą 11 punktów nad Jeziorakiem Szczecin i 13 nad Osadnikiem Myślibórz.

Grupa 4. Wyniki 14. kolejki: Sokół Suliszewo – Kłos Pełczyce 0:0, Olimp Złocieniec – Unia Dolice 0:0, KP Drawsko – Zorza Dobrzany 1:4, Lech Czaplinek – Pogoń Barlinek 2:2, Korona Człopa – Pogoń Połczyn Zdrój 0:6, Orzeł Bierzwnik – Calisia Kalisz 1:3.

W tabeli Pogoń Barlinek i Unia Dolice mają po 29 punktów. Punkt mniej ma Unia Dolice.