MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Naukowcy ZUT w Szczecinie będą szkolić kadry Grupy Azoty Polyolefins S.A.

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie i Grupa Azoty Polyolefins S.A. podpisały umowę w zakresie szkolenia pracowników spółki.

Współpraca między ZUT-em a Grupą Azoty trwa od 2017 roku, kiedy to Grupa Azoty ufundowała stypendia studentom ZUT. Teraz nadszedł kolejny etap współpracy. Polegać on będzie na kształceniu kadr Grupy Azoty Polyolefins S.A. w zakresie technologii i chemii. Dzięki doskonale wyposażonym laboratoriom wykładowcy ZUT będą mieli możliwość przekazać kursantom wiedzę na temat chemii polimerów.

- Cieszę się, że takie umowy są podpisywane między jednostką naukową, jaką jest nasza uczelnia, a podmiotem gospodarczym - mówi prof. Jacek Wróbel, rektor ZUT. - W naszym województwie przemysł chemiczny jest bardzo ważny, a nasz Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej jest bardzo znaną jednostką naukową, dlatego dzięki naszej współpracy możemy być pomocni w kształceniu kadr w przemyśle chemicznym. Mamy wysoko wyspecjalizowaną jednostkę naukową, którą możemy się pochwalić.

ZOBACZ TEŻ:

ZUT zakłada, że współpraca będzie się rozwijać i od kursów będzie można przejść do kwestii ściśle badawczych, żeby w pełni wykorzystać kadry ZUT.

- Formuła gospodarcza, która się opiera o prostą pracę, ulega zmianie - mówi dr Andrzej Niewiński, prezes Grupy Azoty Polyolefins S.A. - Nasze inwestycje, oparte o duże nowoczesne licencje amerykańskie, mają być oparte o wiedzę naukową. Stworzymy 400 wysoko wydajnych miejsc pracy, które będą generować określone wpływy do budżetu. Współpraca z ośrodkami naukowymi da nam szansę na bycie konkurencyjnymi na rynku gospodarczym.

ZUT powołał Centrum Zaawansowanych Materiałów i Inżynierii Procesów Wytwarzania, które wyposażone będzie w najnowocześniejszą infrastrukturę badawczą, oferującą otwarty dostęp to technik mikroskopowych, spektroskopowych i analitycznych w zakresie badań naukowych i prac B+R+I związanych z dziedziną nauk inżynieryjno-technicznych, a zwłaszcza inżynierii materiałowej oraz inżynierii chemicznej. Wszystko dzięki uzyskanym grantom.

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ: WIDEO: Jesteśmy społeczeństwem cyfrowym

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński