Nasze Dobre
  Lider nowych technologii i jakości

  Lider nowych technologii i jakości

  Inga Domurat

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Kospel jest jednym z największych w Europie producentów urządzeń do ogrzania wody

  Kospel jest jednym z największych w Europie producentów urządzeń do ogrzania wody

  Urządzenia do ogrzewania wody wyprodukowane w firmie Kospel pracują aż w 57 krajach świata
  Kospel jest jednym z największych w Europie producentów urządzeń do ogrzania wody

  Kospel jest jednym z największych w Europie producentów urządzeń do ogrzania wody

  Firma Kospel z Koszalina istnieje od 1990 roku i obecnie jest jednym z największych europejskich producentów urządzeń umożliwiających ogrzanie wody, w tym zasobników i wymienników c.w.u. Zasobniki i wymienniki c.w.u. są jednym z najważniejszych elementów instalacji grzewczej, dlatego muszą gwarantować wieloletnią bezawaryjną eksploatację. I tu bardzo istotny jest proces emaliowania stalowego zbiornika i wężownic, zabezpieczający je skutecznie przed korozją.


  Firma Kospel stosuje technologię emaliowania proszkowego. Cały proces zaczyna się od kabiny śrutowniczej, w której wystrzeliwany z ogromną prędkością materiał czyszczący poleruje i przygotowuje powierzchnię do nałożenia emalii. Następnie zbiorniki przejeżdżają do kabiny emalierskiej.

  Tutaj sterowane komputerowo lance lakiernicze w sposób elektrostatyczny nanoszą emalię na powierzchnię zbiornika i wężownic. W kolejnym etapie zbiorniki trafiają do pieca, gdzie w temperaturze ponad 800 stopni Celsjusza emalia ściśle łączy się z podłożem tworząc najwyższej jakości zabezpieczenie antykorozyjne.

  Ta technologia gwarantuje najwyższą trwałość urządzenia i zapewnia wieloletnią bezawaryjną pracę. W produkcji zbiorników - głównego elementu wymiennika - kolejnym niezwykle istotnym procesem jest spawanie, który w firmie Kospel jest w pełni zautomatyzowany.

  Dzięki temu udaje się zachować pełną powtarzalność i najwyższą jakość wykonania zbiorników. Tę doskonałą precyzję gwarantuje dodatkowo system kontroli, który działa na każdym etapie produkcji, któremu poddawane jest każ- de wyprodukowane urządzenie zanim trafi do rąk klienta.

  Firma Kospel oferuje zasobniki, wymienniki c.w.u., które mają zastosowanie w kotłowniach domów jednorodzinnych, ale i dużych obiektów hotelowych i przemysłowych. W nowoczesnych instalacjach z kotłami gazowymi czy elektrycznymi stosuje się zazwyczaj wymienniki pionowe. Produkowane są one w różnych wersjach, np. z jedną, dwiema albo trzema wężownicami lub w wersji płaszczowej. Klient ma do wyboru urządzenia wiszące lub stojące o pojemnościach od 80 do 1000 litrów.

  Do współpracy z kotłami na paliwa stałe najczęściej stosowane są wymienniki poziome z wężownicą WW Termo Hit lub z płaszczem wodnym WP Termo Hit. Urządzenia poziome dostępne są w pojemnościach od 80 do 140 litrów. Na szczególną uwagę zasługują wymienniki płaszczowe. Posiadają one dużo większą moc i wydajność od urządzeń o takich samych pojemnościach z wężownicą.

  Wymienniki Kospel posiadają wysokiej jakości izolacje w klasach od A do C. Stosowane są dwie technologie: pianka polistyrenowa lub poliuretanowa. W wymiennikach pionowych obudowa jest wykonana z twardego tworzywa ABS, co zapewnia estetyczny wygląd i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Kospel to potentat w branży.

  Posiada cztery nowoczesne zakłady produkcyjne. Powstające w nich urządzenia do ogrzewania wody znane są w 57 krajach świata. To niewątpliwy sukces, który nie byłby możliwy, gdyby firma nie postawiła na innowacyjność, rozwój technologii, jakość i satysfakcję klienta.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Mecenas

   Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

   Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

   Business Software

   Business Software

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej