Woonerf w Szczecinie. Cóż to i gdzie powstanie? Zobacz!...

  Woonerf w Szczecinie. Cóż to i gdzie powstanie? Zobacz! [WIDEO, ANKIETA]

  Zdjęcie autora materiału

  Marek Jaszczyński

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Dziś radni PiS zorganizowali spotkanie na placu Zamenhofa w Szczecinie. Krytykowali prezydenta Krzystka za radę, która ich zdaniem - będzie wspierać tylko kierowców. Przy okazji radni zdradzili, gdzie powstanie pierwszy w mieście woonerf.
  Woonerf w Szczecinie. Cóż to i gdzie powstanie? Zobacz! [WIDEO, ANKIETA]
  1/5
  przejdź do galerii
  To po holendersku uspokojona ulica. Pojęcie wymyślił holenderski architekt Niek De Boer, który wyobrażał sobie miejskie ulice jak alejki w ogrodzie. W Szczecinie taką przemianę ma przejść ulica Rayskiego od placu Zamenhofa do placu Grunwaldzkiego.

  - Ta ulica do końca tego roku będzie miała projekt na ruch współdzielony między pieszymi a innymi uczestnikami ruchu. Będzie to pierwszy woonerf na modłę holederskiego, czy innych, które już powstały w polskich miastach - mówi Marek Duklanowski, radny PiS. - Tego typu działania są cenione, bo ożywiają ulice.

  Wcześniej była mowa o tym, że pierwszy woonerf powstanie na ulicy Tkackiej. Jednak ta ulica będzie brana pod uwagę przy okazji przebudowy placu Orła Białego.

  Sonda

  W Szczecinie powstanie pierwszy woonerf. To dobry pomysł?  W czasie spotkania poruszono także sprawę prezydenckiej rady komunikacyjnej.

  - Pan prezydent rozwiązał radę w poprzednim kształcie, tę którą powołaliśmy w ramach „Porozumienia dla Szczecina”. Teraz prezydent szumnie ogłosił powołanie nowej rady. Nam w tym zespole brakuje tylko dilerów samochodowych. To rada uwzględniająca interesy samochodziarzy. Nie uwzględnia interesów pasażerów komunikacji i pieszych - mówi Marek Duklanowski.
  Rafał Niburski przypomniał, że rada miasta podjęła uchwałę o powołaniu rzecznika pieszych.

  - Za chwilę będzie dwa lata, a prezydent nie realizuje uchwały - mówi radny Niburski. - Dla prezydenta w centrum miasta preferencję ma ruch samochodowy, a o pieszych zapomina.

  Polecamy również: Tak ma wyglądać parkingowiec obok PUM. "Nie chcemy straszydła" [WIZUALIZACJE]
  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.gs24.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY