Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miasteczko Zdrowia przed gmachem Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
W Szczecinie Miasteczko odwiedzali głównie uczniowie - szczecińskich szkół podstawowych i średnich
W Szczecinie Miasteczko odwiedzali głównie uczniowie - szczecińskich szkół podstawowych i średnich Leszek Wójcik
Miasteczko Zdrowia wyrosło na terenie przyległym do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. W Światowy Dzień Krwiodawstwa.

Miasteczko Zdrowia wyrosło przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie - głównym inicjatorem jego powstania było Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Promowało zdrowy tryb życia i ideę honorowego krwiodawstwa. Między godz. 9 a 13 odwiedzający je mogli oddać krew i zapisać się do rejestracji jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Przy okazji znakowali swoje rowery, oglądali sprzęt policyjny i dowiedzieli, jak można się zaciągnąć do "służb mundurowych" - swoje stoiska w Miasteczku rozłożyła policja, wojsko, straż graniczna, służba więzienna i służba celno-skarbowa.

We wszystkich tych formacjach działają kluby krwiodawstwa. To one włączyły się w organizację akcji charytatywnej pt.: "IPA BLOOD RACE FOR LIFE", promującej aktywność fizyczną i zachęcającej do oddawania krwi i szpiku kostnego.

Przypomnijmy, że "IPA Blood Race for Life" jest też hasłem trasy rowerowej, którą przejedzie 30-letni policjant z Płocka promując krwiodawstwo. Mł. asp. Sebastian Nowacki rowerem szosowym przejedzie trasę długości 1,4 tys. km. Rozpoczął spod gmachu Parlamentu Europejskiego w Brukseli a zakończy pod szpitalem klinicznym MSWiA w Warszawie. Mł. asp. odwiedzi m.in. Berlin, a w Polsce Kostrzyń nad Odrą, Poznań, Konin i Płock.

Miasteczko Zdrowia powstało w Szczecinie 14 czerwca - w Światowy Dzień Krwiodawstwa. Tego dnia podobne miasteczka wyrosły w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Rzeszowie, Lublinie, w Białymstoku, Radomiu, Kielcach, Łodzi i Gorzowie Wielkopolskim. We wszystkich były wyznaczone punkty, w których można było oddać krew.

W Szczecinie Miasteczko odwiedzali głównie uczniowie - szczecińskich szkół podstawowych i średnich.

- Część z nich była oczywiście za młoda, by oddać krew ale mogła się zapoznać z ideą honorowego dawstwa - tłumaczy Magdalena Stachel, kierowniczka sekcji oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. - Krew to najważniejsze lekarstwo, które w okresie wakacyjnym jest szczególnie potrzebne.

Odwiedzający Miasteczko przekazywali też karmę dla zwierzą, która trafi do podopiecznych szczecińskiego schroniska dla zwierząt.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński