Jacek Kmiecik
@InterMiamiFC/X
Dwa gole i dwie asysty Lionela Messiego pomogły Interowi Miami pokonać New England Revolution 4:1 na stadionie Gillette w Foxboro w amerykańskiej lidze zawodowej Major League Soccer (MLS).

Już w pierwszej minucie New England Revolution objął prowadzenie – argentyński napastnik gospodarzy Tomas Chancalay strzelił gola po podaniu Hiszpana Carlesa Gila.

Festiwal bramek i asyst Messiego

W 32. minucie wyrównał argentyński atakujący Interu Miami Lionel Messi przy asyscie pomocnika Anglika reprezentującego Finlandię Roberta Taylora.

W połowie drugiej części meczu Leo strzelił drugiego gola po podaniu hiszpańskiego pomocnika Sergio Busquetsa.

W 83. minucie amerykański pomocnik Benha Cremaschi zdobył trzecią bramkę dla „Flamingów” dzięki dobitce strzału Messiego.

Pod koniec meczu urugwajski napastnik Luis Suarez ustalił wynik przy kolejnej asyście Lionela na 4:1 dla gości.

„Kolejne zwycięstwo, które pomoże nam się rozwijać” – napisał po meczu Messi na swoim koncie na Instagramie:

Czwarty z byłych zawodników Barcelony w Interze Miami (Messi, Busquets i Suarez) Jordi Alba pozostał poza składem na to spotkanie.

Nowe rekordy Messiego w MLS

Wynik ten pozwolił Messiemu ustanowić dwa nowe rekordy MLS na raz. W siedmiu meczach sezonu zasadniczego miał udział w 16 golach – 9 bramek i siedem asyst. Wcześniej nikt w historii ligi nie zdobył 16 punktów, stosując system bramka + podanie w siedmiu meczach początkowych.

Messi został także pierwszym zawodnikiem w historii MLS z serią pięciu meczów, w których wykonał dwie lub więcej akcji punktowanych.

36-letni Argentyńczyk osiągnął w swojej karierze granicę 1200 bramek, co podkreślił Som I Serem FCB w sieci społecznościowej X (wcześniej znanej jako Twitter). Według źródła, Lionel w 1057 meczach strzelił 832 gole i 368 asyst.

Messi liderem klasyfikacji strzelców MLS

Leo z 9 golami zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców obecnego sezonu MLS przed napastnikami Kolumbijczykiem Christianem Arango z Realu Salt Lake City i Belgiem Christianem Benteke z DC United – obaj po 8 bramek.

Inter Miami zajmuje pierwsze miejsce w ogólnej tabeli MLS z 21 punktami po 11 meczach. New England Revolution z 4 punktami znajduje się w 28. miejscu.