Lekkoatletyka: Lewandowski szósty, Pliś siódma

(dc)
Kolejny mityng Diamentowej Ligi - 15 maja w Szanghaju.
Kolejny mityng Diamentowej Ligi - 15 maja w Szanghaju. sxc.hu
Wychowanek Ósemki Police, mistrz Europy Marcin Lewandowski zajął szóste, a Renata Pliś z Maratonu Świnoujście siódme miejsce w inaugurującym Diamentową Ligę mityngu w Dausze.

Lewandowski był szósty w biegu na 800 m. Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz uzyskał czas 1.46,42. Zwyciężył mistrz olimpijski z Pekinu Kenijczyk Asbel Kiprop - 1.44,74.

Lewandowski start w Dausze potraktował treningowo. Do stolicy Kataru przyjechał prosto ze zgrupowania w szwajcarskim Sankt Moritz. Piątkowa rywalizacja była dla niego jedynie przerywnikiem w treningu.

Ćwiczący na co dzień ze swoim bratem Tomaszem Lewandowski bieg rozpoczął bardzo asekuracyjnie. Potem próbował przyspieszyć, ale rywale zbyt daleko mu uciekli i Polak nie zdołał nawiązać rywalizacji.

Z kolei Pliś zajęła siódme miejsce w biegu na 1500 m Zawodniczka ze Świnoujścia uzyskała czas 4.09,51. Triumfowała - z najlepszym tegorocznym rezultatem na świecie - Ukraina Anna Miszczenko - 4.03,00.

Pliś po bardzo dobrym sezonie halowym z wielkimi nadziejami podchodzi do rywalizacji latem. W stolicy Kataru miała czas niecałe trzy sekundy gorszy od rekordu życiowego.