MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Laureaci "Złotego Pióra Głosu". Gratulujemy! [zdjęcia, film]

Małgorzata Klimczak
Monika Sobczyńska z Ustki (zdjęcie powyżej, po lewej) i Monika Sobczyńska z Ustki, laureatki X edycji konkursu "Złote Pióro Głosu"
Monika Sobczyńska z Ustki (zdjęcie powyżej, po lewej) i Monika Sobczyńska z Ustki, laureatki X edycji konkursu "Złote Pióro Głosu" Andrzej Szkocki
Anna Lisowska z Nowogardu i Monika Sobczyńska z Ustki zostały laureatkami X edycji konkursu "Złote Pióro Głosu" organizowanego przez naszą redakcję.
Najlepsza w kategorii gimnazjów okazala sie Monika Sobczynska ze Spolecznego Gimnazjum Usteckiego Towarzystwa Oświatowego w Ustce.

Gala wręczenia nagród konkursu "Złote Pióro"

Złote Pióro - wyniki

Złote Pióro - wyniki

Wyniki ostateczne 10. edycji konkursu "Złote Pióro Głosu"

Przez cały rok szkolny zadaniem uczniów było napisanie ośmiu prac literacko-dziennikarskich na zadany przez komisję temat. Jurorzy sprawdzali prace przyznając punkty w skali od 0 do 10, a suma punktów zdobytych w rankingu pozwoliła wyłonić zwycięzców.

Wśród licealistów najlepsza okazała się Anna Lisowska z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie.

- Konkursie brałam udział 6 razy, ale dopiero teraz zajęłam tak wysoką pozycję - przyznaje laureatka. - W tym roku zdawałam maturę, więc to mój ostatni konkurs, a zwycięstwo jest zwieńczeniem mojej pracy. W tym roku konkurs był trudny, ale pisanie sprawiało mi przyjemność i dawało ogromną satysfakcję. W pracach konkursowych starałam się wyrazić swoje myśli i poglądy na świat. Podejmowałam w nich tematy dotyczące Boga, wiary, miłości i życia.

Ania dziennikarstwo traktuje jak pasję, zamierza się rozwijać w tym kierunku i od czasu do czasu coś napisać, ale zawód wybrała sobie techniczny. Będzie studiować zarządzanie i inżynierię produkcji na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym.

Laureatka w nagrodę dostała 3 tysiące złotych ufundowane przez Uniwersytet Szczeciński. Na razie jeszcze nie ma planów co zrobi z tymi pieniędzmi.

Natomiast najlepsza w kategorii gimnazjów okazała się Monika Sobczyńska ze Społecznego Gimnazjum Usteckiego Towarzystwa Oświatowego w Ustce.

- Jestem zaskoczona i cieszę się, że ktoś docenił moją pracę - mówi Monika. - Pierwszy raz brałam udział w takim konkursie. Namówiła mnie do tego moja polonistka. Zazwyczaj nie biorę udziału w konkursach tego typu, bo zajmuję się poezją. To jest moja pasja. Starałam się zawrzeć w pracach swoje emocje. Tematy prac były różne, na przykład porównanie Romea i Julii do Wiliama i Kate. Musiałam też przedstawić swoją hierarchię wartości i opisać historię swojej rodziny.

Prace sprawdzało jury w składzie: prof. Uniwersytetu Szczecińskiego Danuta Dąbrowska - przewodnicząca komisji, Paweł Bartnik, dyrektor Euroregionu Pomerania i Bogna Skarul - dziennikarka "Głosu".

- Najbardziej cenię w tych pracach to, że uczestnicy konkursu pokazują w nich swoją indywidualność, że szukają ekspresji, żeby wyrazić siebie w tym świecie - mówi prof. Dąbrowska.

Przez te 10 lat trwania konkursu redakcja "Głosu Szczecińskiego" przeczytała prawie 150 tys. stron tekstów zapisanych przez jego uczestników. Złote pióro otrzymało 200 laureatów, 8 otrzymało indeksy na Uniwersytet Szczeciński, a 40 z osobami towarzyszącymi pojechało w rejs promem Unity Line.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali specjalne dyplomy uczestnictwa w konkursie. Dyplomy z podziękowaniami otrzymali też nauczyciele-opiekunowie uczniów.

Czytaj e-wydanie »

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński