Kyokushin Challenge 2017: drużynówka dla Husarii Szczecin [ZDJĘCIA]

W Szczecinie odbył się Międzynarodowy Turniej Kyokushin Karate. W hali przy ul. Twardowskiego pojawiło się ponad 300 zawodników. Kyokushin Challenge 2017 w rywalizacji drużynowej wygrała SKS Husaria Szczecin.

Turniej o Puchar Prezydenta Szczecina już od wielu lat ściąga setki karateków do naszego miasta. Hala przy ul. Twardowskiego zawsze jest dla nich bardzo gościnna. Tym razem na matach zaprezentowało się 314 zawodników z Polski i Europy. W kategorii klubów najlepsi byli gospodarze - SKS Husaria.

Na drugim miejscu uplasował M.U.K.S. Oyama z Drawska Pomorskiego, a na trzecim Klub Karate Kyokushin Ochla. Sporo najwyższych laurów trafiło do zawodników Husarii.

Złote medale wywalczyli Matylda Kosmalska (kategoria 8 lat, 30 kg), Wojciech Bartosz (kumite 9 lat, +30 kg), Filip Trzeciak (12-13 lat, 45 kg), Michał Kosmalski (14-15 lat, +45 kg), Gracjan Urbaniak (16-17 lat, 70 kg) i Aleksander Białek (open). W tej ostatniej kategorii całe podium zostało zdominowane przez zawodników Husarii Szczecin.