MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus. Szykuje się kolejne wsparcie dla szczecińskich przedsiębiorców. Chodzi o podatek od nieruchomości

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Projekt uchwały przygotowany przez prezydenta Szczecina jest już gotowy. Radni zajmą się nim na przyszłotygodniowej sesji rady miasta.
Projekt uchwały przygotowany przez prezydenta Szczecina jest już gotowy. Radni zajmą się nim na przyszłotygodniowej sesji rady miasta.
Przedsiębiorcy, którzy nadal mają problemy finansowe z powodu pandemii koronawirusa, będą mogli liczyć na koleją pomoc ze strony szczecińskiego samorządu. Chodzi o zwłokę w zapłacie podatku od nieruchomości o łącznej wartości ok. 4 mln zł.

Projekt uchwały przygotowany przez prezydenta Szczecina jest już gotowy. Radni zajmą się nim na przyszłotygodniowej sesji rady miasta. Poznaliśmy szczegóły tego pomysłu. Dotyczy wszystkich przedsiębiorców, nie tylko z branży gastronomicznej, których obroty spadły co najmniej o połowę w porównaniu z poprzednim rokiem. Dlatego na razie nie będą musieli płacić rat od podatku od nieruchomości za kwiecień, maj i czerwiec 2021 r. Będą mieli na to czas do końca listopada.

CZYTAJ TEŻ:

- Przedłuża się do 30 listopada 2021 r. terminy płatności rat podatku od nieruchomości płatnych w kwietniu, maju i czerwcu 2021 r. przedsiębiorcom, których płynność finansowa uległa pogorszeniu o co najmniej 50 procent w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19 - wyjaśnia Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Aby dostać zgodę na przesunięcie rat, przedsiębiorąca będzie musiał napisać oświadczenie, w którym porówna dane finansowe z dowolnego miesiąca od dnia 1 stycznia 2021 r. do końca miesiąca poprzedzającego dzień złożenia formularza i porówna je z analogicznym miesiącem 2019 r. Przewidywany skutek finansowy dla budżetu miasta – do 4 mln zł - wpłynie do budżetu miasta z opóźnieniem.

To już kolejna pomoc dla szczecińskich przedsiębiorców. Miesiąc temu radni zgodzili się na przedłużenie do końca roku bonifikaty za zajęcia pasa drogowego na potrzeby działalności gastronomicznej, głównie pod ogródki letnie. Przedsiębiorcy mogą też korzystać z ulg dotyczących stawek czynszu, czy umorzenia niektórych lokalnych podatków.

ZOBACZ TEŻ:

Rynek gastronomiczny w Szczecinie zmienia się bardzo dynamicznie. W ostatnim czasie wiele restauracji się otworzyło, ale równie wiele się zamknęło. Niektóre z nich mocno zapisały się w pamięci mieszkańców miasta.

Kiedyś ulubione lokale, dziś już tylko wspomnienia. Tych res...

ZOBACZ TEŻ: Rząd przywróci część obostrzeń?

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński