Kobieca Pogoń Szczecin bez litości. Medyk Konin wysoko ograny

Piłkarki Pogoni wzorowo przygotowały się do obrony pozycji liderek.
Piłkarki Pogoni wzorowo przygotowały się do obrony pozycji liderek. Andrzej Szkocki
Pogoń Szczecin po raz pierwszy broniła pozycji lidera Orlen Ekstraligi i do tego zadania solidnie się przygotowywała w ostatnich tygodniach. Efekt? Wysoka wygrana z zespołem z Konina.

Pogoń była faworytem meczu z Medykiem Konin. Grała u siebie, w dodatku Medyk zajmował przedostatnią pozycję i w tym sezonie kompletnie nie radził sobie w meczach wyjazdowych (cztery mecze, cztery porażki, 0:7 w bramkach). I jeszcze jeden ważny czynnik, który przemawiał za szczeciniankami. W lidze była przerwa na mecze reprezentacji, a żadna z zawodniczek Pogoni nie otrzymała powołania. Jeszcze muszą popracować na dostrzeżenie przez selekcjonerkę. Trener Pogoni Piotr Łęczyński miał wszystkie kluczowe zawodniczki w klubie i mógł spokojnie popracować nad formą.

Liczyło się, kiedy Pogoń otworzy wynik spotkania. Od początku szczecinianki atakowały, a pomogła im była koleżanka – Patrycja Ziemba. Chciała wybić piłkę na róg, a trafiła do swojej siatki. To była też nagroda za postawę liderek – grały wysoko, utrudniały rozgrywanie akcji rywalkom i miały masę przechwytów.

Po uzyskaniu prowadzenia Pogoń cały czas przeważała i jeszcze w I połowie wypracowała sobie dużą zaliczkę. Drugiego gola z karnego zdobyła Emilia Zdunek. Ziemba podbiegła do bramkarki Medyka Julii Woźniak, coś jej podpowiedziała, ale kapitanka Pogoni kompletnie zmyliła bramkarkę. Trzeci i czwarty gol to dobitki po strzałach z dystansu. Woźniak odbijała piłkę przed siebie, a zawodniczki Pogoni dobiegały i trafiały do pustej bramki.

Ozdobą jednostronnego spotkania była piąta bramka tuż przed końcem. Agnieszka Garbowska po krótko rozegranym rzucie rożnym wbiegła w pole karne, przymierzyła trafiła w tzw. długi słupek. Piłka wpadła do siatki.

Ostatecznie Pogoń wygrała z Medykiem 5:0 i na dwie kolejki przed końcem rundy jesiennej pozostaje na pozycji lidera elity. Za tydzień szczecinianki zagrają w Tczewie, a 18 listopada podejmą Rekord Bielsko-Biała. Oba zespoły są z dolnej połowy tabeli, więc jest szansa na komplet punktów.

Pogoń Szczecin – Medyk Konin 5:0 (3:0)
Bramki: Patrycja Ziemba (22. - samobój), Emilia Zdunek (39. - karny), Natalia Oleszkiewicz (45.), Jaylen Crim (54.), Agnieszka Garbowska (88.).