Już w niedzielę turniej finałowy Pucharu Prezesa ZZPN. Poznaliśmy pary półfinałowe

Łukasz Czerwiński
Mierzynianka Mierzyn (czerwone koszulki) będzie faworytem turnieju finałowego
Mierzynianka Mierzyn (czerwone koszulki) będzie faworytem turnieju finałowego Artur Szefer
W czwartek w siedzibie Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary półfinałowe zimowego turnieju. Decydujące mecze rozegrane zostaną w niedzielę na stadionie w Płotach.

Druga edycja zimowego Pucharu Prezesa ZZPN weszła w decydująca fazę. Na placu boju zostały tylko cztery zespoły, które w niedzielę zagrają o puchar i nagrodę specjalną. W czwartek odbyło się losowanie półfinałowych przeciwników. Mierzynianka Mierzyn zagra o finał z Rolpolem Chlebowo, a Okręt Mirand Szczecin z GKS Kołbacz.

Do tej pory rywalizacja odbywała się na tradycyjnych zasadach meczu piłki nożnej. Przeciwnicy rywalizowali na boisku przez 90 minut, a w przypadku remisu konieczna była seria rzutów karnych. W turnieju finałowym mecze będą trwały krócej. Zespoły będą rywalizować w dwóch 25-minutowych połowach. Każde przewinienie kwalifikujące się na żółtą kartkę będzie się wiązało z pięciominutową karą. Otrzymanie czerwonej kartki jest jednoznaczne z zawieszeniem na mecz finałowy.

Turniej zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Płotach. Półfinały zostaną rozegrane o godzinie 10:30 i 11:30. Wielki finał zaplanowano na 13:45. Godzinę wcześniej odbędzie się mecz o trzecie miejsce. Na zwycięzcę czeka puchar i nagroda specjalna od firmy Jako. W ubiegłym roku był to komplet strojów meczowych.