Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jest szansa, że jeszcze w tym sezonie wakacyjnym w Międzyzdrojach będzie można ładować samochody elektryczne

Bogna Skarul
Bogna Skarul
Stacja ładowania do samochodów elektrycznych stoi na terenie parkingu Ratusza Miejskiego w Międzyzdrojach i umożliwia ładowanie poprzez dwa punkty ładowania o dużej mocy 40 kW na prąd stały (DC) i jeden punkt ładowania o mocy 22 kW na prąd przemienny (AC)
Stacja ładowania do samochodów elektrycznych stoi na terenie parkingu Ratusza Miejskiego w Międzyzdrojach i umożliwia ładowanie poprzez dwa punkty ładowania o dużej mocy 40 kW na prąd stały (DC) i jeden punkt ładowania o mocy 22 kW na prąd przemienny (AC) UM Międzyzdroje
Właśnie stanęła pierwsza w Międzyzdrojach stacji ładowania dla samochodów elektrycznych. Wszystko wskazuje na to, że już w tym sezonie będą mogli z niej korzystać mieszkańcy i turyści.

Stacja ładowania do samochodów elektrycznych stoi na terenie parkingu Ratusza Miejskiego w Międzyzdrojach i umożliwia ładowanie poprzez dwa punkty ładowania o dużej mocy 40 kW na prąd stały (DC) i jeden punkt ładowania o mocy 22 kW na prąd przemienny (AC). Dostęp do usługi będzie się odbywał poprzez aplikację mobilną.

- Jeszcze nie jest czynna - mówi Małgorzata Somska z referatu inwestycji międzyzdrojskiego magistratu. - Na razie trwa odbiór i kompletowanie dokumentacji. To jeszcze trochę potrwa. Nie jestem w stanie poddać konkretnego terminu. Chcielibyśmy, aby można było z niej korzystać jak najszybciej, ale nie wszystko od nas zależy. Ale jest szansa na to, że już w czasie najbliższego sezonu wakacyjnego będzie uruchomiona.

Postawienie pierwszej w Międzyzdrojach stacji do ładowania samochodów elektrycznych było możliwe dzięki dofinansowaniu inwestycji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w ramach naboru wniosków na wsparcie infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych „30 Stacji ładowania na 30-lecie Funduszu”. Celem tego programu było wsparcie rozwoju infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych, aby zmniejszyć liczbę pojazdów emitujących zanieczyszczenia do atmosfery, a tym samym poprawić jakość powietrza.

Postawienie, zakup i uruchomienie stacji ładowania samochodów elektrycznych kosztowało w sumie ponad 196 tysięcy złotych, z czego ponad 73 tys. zł pochodzą z WFOŚiGW w Szczecinie.

- Ładowanie samochodów elektrycznych będzie odbywało się za pomocą specjalnej aplikacji w telefonie komórkowym - wyjaśnia Małgorzata Somska.

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński