IV liga piłkarska. Dramatyczny mecz, remis i awans Floty Świnoujście

Radość drużyny Floty Świnoujście z awansu do III ligi.
Radość drużyny Floty Świnoujście z awansu do III ligi. MKS Flota Świnoujście Facebook
Gavia Choszczno jako jedyny zespół IV ligi stracił powyżej 100 bramek, od dawna okopał się na ostatnim miejscu w tabeli. Ta drużyna miała został łatwo połknięta przez prowadzącą w tabeli Flotę w ostatniej kolejce i miało to przypieczętować awans Wyspiarzy do III lig.

Zaczęło się zgodnie z planem. Flota natarła i już w 15. minucie po rzucie karnym (Kamil Poźniak) objęła prowadzenie. Ale taki obrót sprawy uśpił czujność gości, a zmobilizował gospodarzy. Ci rozgrywali najlepsze spotkanie w sezonie i w końcówce I połowy zdobyli dwie bramki.

Szok był jeszcze większy, gdy Gavia kilka minut po przerwie zdobyła trzecią bramkę. Flota przegrywała rywalizację o III ligę (Kluczevia Stargard prowadziła z Gwardią Koszalin po golu Piotra Surmy), więc jeszcze mocniej nacisnęła.

Kontaktowego gola zdobył najbardziej doświadczony obrońca i zawodnik Floty – Michał Stasiak. Ale Gavia też odpowiedziała i w 89. minucie prowadziła 4:2. Sensacja była blisko. Wtedy Stasiak po raz drugi trafił do siatki, a sędziowie po wznowieniu gry doliczyli 8 minut.

Flota walczyła, zepchnęła Gavię do rozpaczliwej obrony i tuż przed końcem spotkania Stasiak skompletował hat-tricka i zapewnił remis Flocie. Remis, który wystarczał Wyspiarzom, bo w tabeli zrównali się punktami z Kluczevią, a przy lepszym bilansie bezpośrednich spotkań oznaczał awans do III ligi. I Wyspiarze szybko założyli okolicznościowe koszulki, polał się szampan, a przedstawiciel ZZPN pogratulował im promocji.

Wyniki 34. kolejki: Gavia Choszczno – Flota Świnoujście 4:4, Kluczevia Stargard – Gwardia Koszalin 1:0, Chemik Police – Rasel Dygowo 2:1, Iskierka Szczecin – Biali Sądów 1:4, MKP Szczecinek – Błękitni II Stargard 3:1, Mechanik Bobolice – Olimp Gościno 4:3, Hutnik Szczecin – Wieża Postomino 2:5, Wybrzeże Rewal – Dąb Dębno 5:2, Bałtyk Koszalin – Orzeł Wałcz 0:0.