Flota Świnoujście - Arka Gdynia 0:1. Wyspiarze przegrali pierwszy raz od 6 spotkań

Bartosz Ślusarski cieszy się ze zdobycia zwycięskiej bramki dla Arki Gdynia.
Bartosz Ślusarski cieszy się ze zdobycia zwycięskiej bramki dla Arki Gdynia. WB
W pierwszej połowie lepsza Arka, w drugiej Flota, ale to goście cieszyli się ze zwycięstwa. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Bartosz Ślusarski w 37. minucie.

Flota Świnoujście - Arka Gdynia 0:1 (0:1)
Bramki: Ślusarski (37).
Flota:Brljak - Mokwa, Kieruzel, Gusocenko, Opałacz, Kolendowicz (70 Hosek), Niewiada, Pułka (46 Bodziony), Grzelak, Arifović, Śpiączka (80 Kamiński).
Arka:Miszczuk - Cienciała, Juraszek, Sobieraj, Radzewicz, Budka (83 Kowalski), Szwoch, Pruchnik, Tomasik, Ślusarski, Aleksander (69 Vinicius).

Sprowadzony z Lecha do Arki napastnik udokumentował przewagę gdynian przed przerwą. Podopieczni trenera Pawła Sikory swobodnie operowali piłką, stworzyli sobie dużo dogodnych sytuacji. Wykorzystali tylko jedną. Mateusz Szwoch silnie zacentrował przed bramkę Floty, a Ślusarskiemu wystarczyło dostawić głowę, aby pokonać Darko Brljaka.

Jednak po kwadransie odpoczynku to Wyspiarze przejęli inicjatywę. Aktywny był wprowadzony w przerwie Krzysztof Bodziony. Dobre okazje do wyrównania miał Robert Kolendowicz. Najpierw ubiegł go bramkarz, a chwilę później zatrzymał jego strzał zza pola karnego. W samej końcówce w niezłej sytuacji Petr Hosek główkował wprost w ręce golkipera Arki.

O sporym pechu może mówić Marek Niewiada. Kapitan Wyspiarzy w pierwszej połowie zdobył bramkę, ale sędzia dopatrzył się faulu pomocnika Floty. W doliczonym czasie gry Niewiada obejrzał czwartą w tym sezonie żółtą kartkę i nie zagra za tydzień w ważnym meczu w Rybniku.