Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Filharmonia po raz trzeci zaprasza na festiwal Słyszę Dobre Dźwięki

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Mat. prasowe
Trzecia edycja festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki odbędzie się on pod hasłem „Wsłucha się“. Koncerty, warsztaty i nietypowa wystawa pozwolą nam wsłuchać się w drugiego człowieka, a poprzez wspólne obcowanie ze sztuką, a przede wszystkim z muzyką, pokażą jak można budować relacje.

Motywem przewodnim III edycji festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki będzie bliskość, wsłuchanie się w drugiego człowieka i relacje, które można zbudować poprzez wspólne obcowanie ze sztuką, a przede wszystkim z muzyką.

- Podczas festiwalu postaramy się przybliżyć temat więzi i relacji w kontekście muzyki. Program będzie zawierał edukacyjne spotkania integrujące lokalną społeczność, międzypokoleniowe warsztaty muzyczne, wystawę sensoryczną oraz koncerty z repertuarem skonstruowanym w oparciu o muzykę łączącą pokolenia i zbliżającą ludzi. Wydarzenia artystyczne inspirować będą do wzajemnego wsparcia oraz budowania jeszcze lepszych relacji - zapowiada Katarzyna Plater-Zyberk z Filharmonii. - Podczas poprzednich edycji festiwalu SDD pokazywaliśmy najróżniejsze aspekty pozytywnego wpływu muzyki na życie ludzi. Trzecia edycja po raz kolejny pokaże wartość dobrych dźwięków, a także uświadomi, jak ważną rolę pełni muzyka, która w Filharmonii jest oczywiście najważniejszym narzędziem komunikacji. W końcu eksplorowanie świata na różnych płaszczyznach jest tym, co nas stale pociąga i daje nieskończone możliwości kreowania artystycznych wydarzeń.

Festiwal Słyszę Dobre Dźwięki już 1-4 czerwca 2023 w Filharmonii w Szczecinie.

PROGRAM:

1 czerwca, godz. 17:30 - Gamy, barwy i tonacje - wernisaż, Galeria przy Cerkwi

Wystawa Krzysztofa Majorka – twórcy abstrakcyjnych obrazów i portretów, którego prace powstają z myślą o osobach niewidomych i nie tylko. Podczas wernisażu odbędzie się spotkanie i dyskusja na temat obrazów z autorem – Krzysztofem Majorkiem.

1 czerwca, godz. 19.00 - Kasia Moś z zespołem

Koncert inaugurujący festiwal „Słyszę Dobre Dźwięki” będzie niezapomnianym muzycznym spotkaniem – zarówno dla starszych jak i młodszych. A jako że data 1 czerwca zobowiązuje (wszak to Dzień Dziecka), to oprócz głównej gwiazdy – Kasi Moś – na scenie złotej sali symfonicznej wystąpią także młodzi i wyjątkowo zdolni wokaliści ze szczecińskiego Studia Wokalnego Damiana Wójcika.
Koncert dedykowany jest Fundacji Promocji Zdrowia – Specjalistycznemu Ośrodkowi Diagnozy, Terapii i Rehabilitacji „Koniczynka”. Fundacja działa na rzecz terapii, rehabilitacji, profilaktyki zdrowotnej, a także szeroko pojętej integracji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami.

2 czerwca, godz. 19.00 - Dagadana

Dagadana już od ponad 15 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tam, gdzie dociera, przekracza granice pomiędzy narodami, sceną a publiką, udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi. Zespół jest ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej.

3 czerwca, godz. 9:00, 10:30, 12:00 - Raniutto, wielopokoleniowe warsztaty bliskościowe

Warsztaty „Raniutto” stały się wręcz kultową aktywnością sobotnich poranków. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami nie tylko uczestniczą w warsztatach, ale również sami je tworzą. To okazja, by przyjrzeć się instrumentom z bliska, spędzić czas w gronie innych małych melomanów, a przede wszystkim ulec terapeutycznej mocy muzyki. Warsztaty „Raniutto” wpływają na wszystkie obszary rozwoju dziecka, a szczególnie na ten emocjonalny, społeczny i intelektualny.

3 czerwca, godz. 17:00 - Fajfy – potańcówka w Filharmonii

„Fajfami” nazywamy znane od lat 60. popołudniowe spotkania taneczne. Spolszczone w wymowie słowo pochodzi od angielskiego określenia godziny 17.00 („five o’clock”). I właśnie o tej godzinie będzie międzypokoleniowe taneczne szaleństwo w holu Filharmonii przy muzyce na żywo.

4 czerwca, godz. 12:00 - Pregnato - warsztaty

Dziecko w brzuchu mamy słyszy, i to szybciej, niż nam się wydaje! W trosce o małych melomanów, mających dopiero przyjść na świat, i o ich mamy, podczas festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki zaplanowaliśmy warsztaty dla pań oczekujących!

Podczas warsztatów mamy w ciąży lepiej przygotują się do przyjścia dziecka na świat, obudzą w sobie wrażliwość na muzykę, a także dowiedzą się, jak stymulować rozwój dziecka za pomocą muzyki i otaczających nas dźwięków. Aktywne, bezpośrednie i regularne słuchanie muzyki wykonywanej na żywo pobudza aktywność różnych obszarów mózgu dziecka, stymulując rozwój psychospołeczny. Muzyka zbliża i koi, dzięki niej więź między rodzicami jest silniejsza i bardziej intensywna. Zapraszamy na pierwsze takie warsztaty w Filharmonii zarówno przyszłe mamy i ojców, jak i rodziców, którzy mają maluchy od niedawna. Warsztaty poprowadzi Grażyna Szyszko, animatorka kultury, instruktorka kształcenia śpiewu, a prywatnie – mama sześciorga pociech.

4 czerwca, godz. 17:00 - Sąsiedzi - Koncert dla dzieci od 6. roku życia z opiekunami

Wielki finał III edycji Festiwalu Słyszę Dobre Dźwięku to międzypokoleniowe święto dla wszystkich, którzy dzięki muzyce, chcą zbliżyć się do naszego niezwykłego sąsiada – natury. W złotej sali – aktorzy ruchem ciała i mimiką będą opowiadać o bliskości między ludźmi a naturą, a rytm i tempo nadawać będzie temu muzyka inspirowana naturą, grana przez Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii.

Przez wszystkie dni festiwalu wieczorami budynek Filharmonii przyjmie turkusowe barwy. Jest to kolor festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki, oznaczający wyciszenie i spokój, symbol wiary w siebie i innych ludzi.

od 7 lat
Wideo

Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński